Петиція про створення Пантеону Героїв на Аскольдовій могилі набрала 25 тисяч голосів

|
Версия для печатиВерсия для печати

Петиція до Президента Володимира Зеленського щодо створення Національного пантеону Героїв України на території парку Аскольдова Могила в Києві набрала необхідні для розгляду 25 тисяч підписів.

Такі дані опубліковані на сайті глави держави.

Петицію №22/184520-еп було зареєстровано 21 березня, її автор — парамедикиня Аліна Михайлова, наречена загиблого Героя України Дмитра Коцюбайла (Да Вінчі).

“Звертаюсь до Президента України з ініціативою створити Національний пантеон Героїв України – меморіальний комплекс як сакральне місце пам’яті та консолідації українського народу. У цьому пантеоні мають відбуватись почесні поховання та встановлюватись пам’ятні об’єкти для увічнення видатних історичних діячів України: лідерів національно-визвольних змагань усіх часів, військових командирів, визначних осіб, які здійснили героїчні вчинки в боротьбі за Незалежність України”, - зазначила авторка.

Вона також підкреслила, що повномасштабна війна змусила українців повернутись до своєї історії, переосмислити національну пам’ять і роль діячів минулого. Такі видатні особистості, як Степан Бандера, Євген Коновалець, Симон Петлюра, Павло Скоропадський та багато інших поховані поза межами України, тож держава має активізувати дипломатичні зусилля для їхнього почесного перепоховання на території Національного пантеону.

Михайлова пропонує для розміщення Національного пантеону Героїв України культове місце воїнської слави — парк Аскольдова Могила, де споконвіків ховали воїнів та інших видатних особистостей і де спочиває Герой України, командир першого батальйону «Вовки Да Вінчі» 67 ОМБр Дмитро Коцюбайло «Да Вінчі», розташовані пам’ятні знаки Героїв Небесної Сотні, захисників Іловайська, Дебальцевого, Донецького аеропорту.

“Національний пантеон Героїв України на території парку Аскольдова Могила має стати місцем почесних поховань і комплексом вшанування пам’яті видатних героїв української історії: Героїв Крут, Героїв Холодного Яру, Української повстанської армії, Героїв Небесної Сотні, славетних «кіборгів», Героїв України російсько-української війни”, - ідеться у петиції.

Як повідомлялося, у МКІП запропонували створити Національне військове меморіальне кладовище на території поруч із Биківнянськими могилами на виїзді з Києва.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко вважає, що питання місцерозташування національного військового кладовища і Пантеону героїв потрібно вирішувати окремо, першочерговим є відведення місця під поховання.

Фото: Марія Ковальчук

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]