Під Прапором України: душ раз на тиждень і туалет без дверей - ФОТО дикунських умов у спецшколі на Тернопільщині

|
Версия для печатиВерсия для печати

У Новосільській спеціальній школі на Тернопільщині, де нещодавно виявили факти порушення прав дітей, вихованці мешкають у неналежних умовах.

У туалетах немає кабінок, душ можна прийняти лише раз на тиждень, а замість компоту у їдальні дають гарячу воду.

Фото із закладу опублікувала адвокатка Інна Мірошніченко. Їх вона зробила під час моніторингової перевірки.

Як вона зазначила, з бюджету на спецшколу щороку виділяється 20 мільйонів гривень. Скільки до неї спрямовується коштів від благодійників – невідомо.

При цьому, у туалеті немає ні кабінок, які б забезпечували дітям приватність, ні мила, ні рушників, ні гарячої води.

Туалет у Новосільській спецшколі не має навіть кабінок. Фото: @_inna_mi_/Instagram

У ванній 95 вихованців можуть митися лише раз на тиждень – з 20 до 22 години. Однак вона без крана та шторки.

Ванна без крана. Фото: @_inna_mi_/Instagram

Душ працює за цим же графіком. Шторка для кабінок спільна.

Душові кабінки. Фото: @_inna_mi_/Instagram
 
Шторка для душу. Фото: @_inna_mi_/Instagram

Біля умивальників є піддон, а якому помитися можна з 20 до 22 години, коли включають гарячу воду. Ключа до кімнати немає, тому хлопці можуть зайти до дівчат у будь-який момент.

Діти мають митися у піддонах. Фото: @_inna_mi_/Instagram

Меблі у кімнатах вихованців зламані. М’яких іграшок у дітей майже немає.

У спальнях стоять зламані меблі. Фото: @_inna_mi_/Instagram

В ігрових майже відсутні іграшки. Фото: @_inna_mi_/Instagram

Біля кабінету директора є закритий на ключ склад із гуманітарною допомогою, але вихованцям доводиться ходити у порваному взутті.

Взуття, у якому ходять вихованці. Фото: @_inna_mi_/Instagram

Також поруч є відремонтована ігрова кімната з іграшками. Однак, за словами, Інни Мірошніченко, діти там не були – її показують лише волонтерам та під час перевірок.

Зачинена ігрова кімната, до якої не впускають дітей. Фото: @_inna_mi_/Instagram

Також вдалося сфотографувати їжу, яку вихованцям дають у їдальні. Це гаряча вода, яку називають "компотом", та бутерброд з морквою і яйцем.

Їжа, яку дають дітям у столовій. Фото: @_inna_mi_/Instagram

У кабінеті соціально-побутового орієнтування, де дітей мають вчити готувати їжу, персонал зробив собі кухню. Ба більше, там роблять банкети для органів, які приїжджають із перевірками. За словами дітей, застілля персонал влаштовує постійно.

Стіл після банкету, який влаштовували для однієї з перевірок. Фото: @_inna_mi_/Instagram

Залишки після застілля працівників спецшколи. Фото: @_inna_mi_/Instagram

Але, наголошує Мірошніченко, це не найстрашніше, що є у спецшколі.

"За погану поведінку їх (дітей – ред.) відправляють у психіатричну лікарню. Це ніде не фіксують. Якщо і там погано поводяться, то роблять уколи, після яких ти як "овоч".

Списують психотропні препарати, ніби даючи їх дітям, які вже вибули із закладу. Потім, скоріше за все, неконтрольовано дають іншим, бо вони мають виражену заспокійливу дію", – розповіла адвокатка.

За її словами, вдалося встановити два випадки сексуального насильства між дітьми. Найменшій жертві – 8 років. Медичну та психологічну допомогу постраждалим не надали.

Мірошніченко зазначила, що наразі всіх дітей, яким загрожує небезпека, намагаються перемістити в інші заклади. Також працюють над передачею їх під опіку та на усиновлення, якщо це дозволяють документи.

Дитина, яка передала комісії факти порушень, наразі перебуває у безпеці. Зараз її влаштовують у сім’ю.

Нагадаємо, правоохоронці розпочали розслідування фактів порушення прав дітей і насильства у Новосільській спецшколі за статтями 137, 151, 153, 364 Кримінального кодексу України – неналежне виконання своїх професійних обов’язків щодо охорони життя та здоров’я неповнолітніх, незаконне поміщення здорової людини у психіатричний заклад, сексуальне насильство, зловживання службовим становищем.

Зображення вгорі: Новосільська спеціальна школа Тернопільської обласної ради/Facebook

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]