ВСУ загрожує оточення під Курахове: карта боїв на 1 лютого
За тиждень російська армія захопила одразу дві українські фортеці і близька до захоплення третьої. ВСУ загрожує оточення під Курахове Карта боїв на 1 лютого
За тиждень російські війська захопили дві фортеці Збройних сил України (ЗСУ) — Велику Новосілку та Торецьк (бої продовжуються на східній та західній околицях міста). Близька до падіння та третя. Збройні сили (ЗС) РФ зайняли північну та південну частини Часового Яру, що може призвести до падіння позицій ЗСУ у руїнах багатоповерхової забудови в центрі міста. На Куп'янській ділянці фронту на Харківщині російські війська розширили плацдарм на західному березі річки Оскол і тепер намагаються з'єднати його з територією РФ, щоб забезпечити постачання та розпочати наступ на Куп'янськ.
Велика Новосілка та Курахове
Російські війська захопили Велику Новосілку – важливий районний центр на півдні Донбасу. Частина українського гарнізону селища, незважаючи на майже повне оточення, змогла відійти на північ за річку Мокрі Яли. Ймовірно, у Великій Новосілці до останнього залишалося лише кілька сотень бійців 110-ї механізованої бригади ЗСУ. На початку 2024 року підрозділи тієї ж бригади потрапили в оточення в Авдіївці, де зазнали тяжких втрат.
Тепер російські війська в цьому районі, судячи з останніх атак, зосередяться на ліквідації контрольованого ЗСУ виступу на захід від Курахового. Там ЗС РФ увійшли з півночі до села Андріївка біля єдиної доступної для українських частин дороги Донецьк – Запоріжжя. Інше угруповання наближається до тієї ж дороги з півдня. Ймовірно, найближчими тижнями ЗСУ будуть змушені залишити виступ і відійти на захід.
Але й тоді курахівське угруповання ЗСУ не обмине небезпеку оточення: невдовзі далі на захід (у районі села Богатир) до траси Донецьк — Запоріжжя можуть вийти війська, що настають від Великої Новосілки.
Покровськ
ЗС РФ продовжують наступ на захід від Покровська — найбільшого (довоєнне населення разом із передмістями — близько 150 тисяч осіб) міста у центрі Донбасу.
Російські війська захопили більшу частину промислового району на захід від Покровська. Захоплено Котлине та сусідні шахти, а також частину селища Удачне. У кілометрі на північ від Удачного знаходиться найбільша в Україні шахта коксівного вугілля, яка давала дві третини цієї сировини для металургійної промисловості країни.
Наступна мета російських військ – дорога Покровськ – Дніпро, яка пов'язує місто з центральною частиною країни. Передові частини ЗС РФ знаходяться менш ніж за п'ять кілометрів від траси.
Торецьк та Часів Яр
Місто Торецьк (в адміністративних межах) майже повністю захоплене російськими військами. ЗС РФ зайняли приміщення однієї із шахт вугільної компанії «Дзержинськвугілля» на півночі міста. Далі відкривається дорога на Костянтинівку. Її прикриває лише ще одна шахта («Імені святої Матрони Московської»).
ЗС РФ захопили частину Кримського — західної околиці Торецька. Там бої продовжуються на території ще однієї шахти (Торецька).
На схід від міста російські війська значно розширили зону контролю в іншому супутнику Торецька – промисловому селищі Щербинівка.
Таким чином, багатомісячна битва за Торецьк закінчується перемогою ЗС РФ, незважаючи на запеклий опір ЗСУ. Далі російські війська спробують наступати у напрямку водосховища Клебан-Бик та Костянтинівки. Туди незабаром можуть підійти й війська з Часового Яру.
Захопивши північ Часового Яру, ЗС РФ розпочали наступ у його південній частині — у мікрорайоні Шевченка та біля села Ступочки. Незабаром центр міста (точніше, руїни його багатоповерхової забудови) може бути охоплений з трьох сторін, що до межі ускладнить оборону частини міста, що залишається за ЗСУ.
Куп'янськ
Російські війська розширили плацдарм на західному березі річки Оскол біля Куп'янська. Це стало можливим через слабкість оборони ЗСУ: на цій ділянці силам ЗС РФ протистоїть одна бригада територіальної оборони ЗСУ.
ЗС РФ зайняли більшу частину селища Дворічна на західному березі, а також частину села Новомлинськ та панівних висот поруч із ним.
Розширено і ще один дрібніший плацдарм біля села Західне ближче до Куп'янська.
Ймовірно, російське командування спробує поєднати плацдарми з територією РФ: кордон знаходиться лише за 12 кілометрів від Новомлинська. Це потрібно для того, щоб перекинути на плацдарм «сушею» важку техніку та артилерію. Забезпечувати повноцінні підрозділи з технікою на плацдармі по понтонним переправам через повноводну річку навряд чи можливо: ЗСУ напевно регулярно завдаватиме ударів по понтонам — у тому числі за допомогою ракет реактивної системи залпового вогню HIMARS.
Зображення вгорі: Часів Яр, руїни міста. Фото з відкритих джерел
Джерело: Meduza
Переклад: «Аргумент»
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 12:03
- Богдан Буткевич: За це Зеленський також відповість
- 10:01
- ВСУ загрожує оточення під Курахове: карта боїв на 1 лютого
- 09:01
- Ворог просунувся на обох флангах покровського напрямку
- 08:50
- Трамп розпочав торгівельну війну з Канадою, Мексикою та Китаєм
- 08:00
- Удар рф по Полтаві: загиблих вже 12, з них дві дитини
- 20:16
- Росіяни вдарили по інтернату в Суджі, 95 літніх людей та інвалідів під завалами – військова комендатура
- 20:00
- У неділю в Україні відчутно похолодає, буде хмарно
- 19:07
- Яку погоду готують нам весна та літо: прогноз
- 18:47
- США хочуть, щоб Україна провела президентські та парламентські вибори після укладення угоди про припинення вогню, - Келлог
- 18:07
- Вибух у Рівненському ТЦК: 1 загиблий і 6 поранених
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.