Приблизно 20% масла і сиру в Україні є фальсифікованими

|
Версия для печатиВерсия для печати

Корови в Україні у середньому дають удвічі більше молока, ніж у часи колишнього СРСР, зазначає заступниця гендиректора Асоціації виробників молока, координаторка проєктів співпраці із переробною галуззю Олена Жупінас.

Вона пояснює це покращенням генетики корів, поліпшенням селекції – з-за кордону завозять кращі породи. І тому є парадоксальний для нефахівців результат – в Україні не перший рік скорочується поголів'я, однак надої зростають. За першу половину цього року виробництво на молочно-товарних фермах збільшилося на 6% порівняно з торік. І практично вийшло на рівень довоєнного 2021 року, повідомила експертка. Вона також розповіла, що за радянських часів до третини кормів коровам викидали, а зараз – не більше 2-3%.

У радянських колгоспах існував літній раціон, коли корів годували зеленою масою, і зимовий раціон, коли корів годували відходами збіжжя, яке було неякісне. Також не було технологій якісної заготівлі того ж силосу. За радянських часів до 30-40% кормів просто викидалися.

Зараз ці аспекти в тваринництві також покращені. В основному, відходи складають не більше 2-3%. Є нові технології заготівлі й виготовлення кукурудзяної пасти, є більша збалансованість раціонів. Для того, щоб у корови не було стресу від переходу з одного раціону на інший, її цілий рік годують однотипним кормом. І це також впливає на показники її надоїв.

В Україні на сьогоднішній день 58 молочних підприємств мають європейські номери. Ці підприємства зобов'язалися відповідати нормативним документом ЄС у питанні безпечності молочних продуктів. Такі ж вимоги вони ставлять і перед постачальниками своєї сировини. Тому, звичайно, ферми хочуть відповідати цим нормам і впроваджують всі необхідні вимоги.

Велику кількість європейських регламентів в Україні вже впроваджено. Це і Закон "Про безпечність харчових продуктів", і новий Закон "Про ветеринарну медицину", Закон "Про безпечність та гігієну кормів". Але робота над документацією триває далі. Так, наприклад, 4 вересня в другому читанні було ухвалено проєкт Закону № 5148 "Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення якості харчових продуктів, у тому числі тих, що споживаються дітьми".

Він стосується, зокрема, використання пальмової олії. Це також закон, що імплементує регламент ЄС 9125. Насамперед, цим законом зменшується норма, яка дозволяє кількість пальмової олії, рослинних жирів. Якщо раніше в харчових продуктах дозволялося пальмової олії 8 г на 100 г жиру, то зараз це 2 г на 100 г жиру.

Це абсолютно європейська норма. Окрім того, забороняється використовувати пальмову олію в дитячому харчуванні. Було проведене дослідження, згідно з яким, якщо дитина споживає адаптовану молочну суміш, в якій використовується пальмова олія, у таких малюків менше засвоюється кальцій в кістках. Що, звичайно, не сприяє їхньому хорошому розвитку.

Тому й забороняється використання пальмової олії. Також вона забороняється в традиційних молочних продуктах, таких, як вершкове масло, сир, сметана. Хоча, варто сказати, що і до цього в наших традиційних молочних продуктах заборонялося використовувати стабілізатори, консерванти, а також замінники білків і жирів немолочного походження. Але згідно з цим законом, ми знаємо, що не має бути пальмової олії.

Паралельно будуть існувати такі продукти, як спред та рослинна суміш, в таких продуктах дозволяється використання пальмової олії. Виробник має чесно про це написати: спред, сирний продукт, сметанний продукт. На жаль, не всі виробники молочних продуктів в Україні є добросовісними. І приблизно 20% молочних продуктів в Україні, а саме, масла і сиру, є фальсифікованими. Тому цей закон також передбачає штрафні санкції для таких виробників: 40 мінімальних зарплат для юридичних осіб і 25 мінімальних зарплат для фізичних осіб.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

16:32
ДБР повідомило про підозру старості округу та правоохоронцю з Рівненщини, які організували схему для ухилянтів
15:30
Wall Street Journal про загальні втрати України та Росії на війні: мільйон загиблих та поранених
14:20
"Слуги народу" прийняли законопроєкт про підвищення податків, закон почне працювати "заднім числом"
13:09
У МВС сподіваються на прийняття закону про тотальний відеонагляд до кінця року
12:12
Ставленик Зеленського залишається на волі: суд відмовив САП в апеляції
11:11
ВРП покарала лише попередженням суддю яка маніпулювала рішеннями
10:25
Потяги з України до Європи у вівторок курсуватимуть без змін
09:41
Голова Центру громадянських свобод пояснила, чому не спрацює ідея віддати окупантам частину України
08:42
Зниклий Чорноморський флот РФ знайшовся неподалік палацу Путіна
20:02
17 вересня в Україні подекуди місцями короткочасний дощ, гроза, до +27° тепла

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]