Природа Фінляндії чистіша за середній показник по ЄС – це з’ясували за допомогою бджіл

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Загальноєвропейське дослідження бджолиних вуликів показало, що у фінській природі менше забруднення повітря, мікропластику, пестицидів і важких металів, ніж у середньому в інших країнах ЄС.

У Фінляндії виявлено менше забруднення повітря, мікропластику, пестицидів і важких металів, ніж у середньому по ЄС. Це було виявлено у зразках, зібраних з бджолиних вуликів, повідомляє портал Yle.

Бджіл залучили для дослідження стану природи Європи в рамках літнього дослідження Insignia-bee.

У міському середовищі було виявлено більше залишків, ніж у сільськогосподарському. Цей висновок контрастує з рештою Європи, де більше залишків зафіксували в сільськогосподарському середовищі.

Однією з причин поліпшення агроекології може бути короткий вегетаційний період у Фінляндії, каже радниця з бджільництва Марітта Мартіккала з Асоціації бджолярів Фінляндії. Через коротший вегетаційний період пестициди потрібні не так часто, як в інших країнах.

У зразках було знайдено широкий спектр пестицидів, навіть заборонених. Більш як половина речовин були призначені для боротьби з грибками, цвіллю та бур'янами.

Наприклад, сліди інсектициду ДДТ, який був заборонений понад 50 років тому, були виявлені приблизно в половині країн, але не у Фінляндії, повідомляє Мартіккала.

У дослідженні взяли участь усі країни ЄС. З Фінляндії взяли участь десять пасік.

Бджоли добре підходять для дослідження стану навколишнього середовища, оскільки вони збирають нектар і пилок на відстані до трьох кілометрів від свого вулика. Разом із цими речовинами бджоли приносять у вулик забруднення повітря, мікропластик, важкі метали та залишки пестицидів.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]