Профіцит бюджету рф стрімко випаровується — Financial Times

|
Версия для печатиВерсия для печати

Цифри за серпень свідчать про різке падіння надходжень від експорту нафти та газу.

Профіцит російського бюджету на 2022 рік майже випарувався після того, як різке падіння експорту енергоносіїв у серпні призвело до місячного дефіциту в розмірі 360 мільярдів рублів ($5,9 мільярда). Про це пише Financial Times.

За перші сім місяців цього року профіцит російського бюджету був зафіксований на рівні майже 500 мільярдів рублів. Але минулого місяця загальна сума скоротилась до 137 мільярдів рублів, що свідчить про значний дефіцит у серпні. Економісти пояснюють це різким зниженням доходів від нафти та газу.

Профіцит Росії за перші шість місяців року сягнув 1,37 трильйона рублів через створення нею військового запасу на фоні різкого зростання цін на енергоносії.

Втім, наразі потоки російського газу до Європи скоротилися приблизно до однієї п’ятої від довоєнних поставок. На початку вересня Москва заявила, що припинить постачання газу через «Північний потік-1», який проходить дном Балтійського моря до Німеччини на невизначений термін, якщо Захід не скасує санкції, запроваджені через вторгнення в Україну.

Ціна на нафту, яка поповнює бюджет Росії навіть більше, ніж газ, також різко впала з червня. Міжнародні ціни впали з 120 доларів за барель до 100 доларів. Росія також була змушена ще більше знижувати ціну на свою нафту, щоб заохочувати нових покупців, таких як Індія, купувати барелі, які колись йшли б до Європи. Крім того, чимало коштів було витрачено на стабілізацію і відновлення курсу російської валюти.

Різке погіршення стану державних фінансів Росії відбувається в той момент, коли її армія зазнає розгрому на північному сході України, що є найбільшою військовою невдачею після програшу в битві за Київ у березні.

Згідно з даними, доходи від нафти і газу, які становлять майже половину бюджетних надходжень цього року, скоротилися на 18% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

ЄС також заборонив імпорт російського вугілля, а заборона на імпорт російської нафти має набути чинності в грудні. Ненафтові та газові доходи за сім місяців також різко впали — на 37% у річному обчисленні.

Спочатку Росія продемонструвала стійкість проти впливу каральних заходів, включаючи заморожування половини своїх валютних резервів. Однак цього місяця російський державний газовий монополіст «Газпром» заявив, що за перші вісім місяців року виробництво впало на 15%.

Експорт, який спрямовується переважно до Європи, скоротився більш, ніж на третину. Доходи, схоже, ще більше погіршаться за наслідками призупинення Росією «Північного потоку-1», одного з основних газопроводів до Європи.

За даними Міністерства економіки країни, у липні 2022 року економіка Росії скоротилася на 4,3% порівняно з тим самим місяцем роком раніше. Аналітики російської брокерської компанії «Атон» очікують, що у 2023 році економіка скоротиться ще на 5% через падіння виробництва енергії.

Центробанк Росії висловив обережність щодо економічних перспектив у звіті про економіку регіону, опублікованому минулого тижня, зазначивши, що експорт, ймовірно, скоротиться. У п'ятницю центральний банк збирається провести засідання для ухвалення рішення щодо процентних ставок.

Після перших санкцій на початку вторгнення  ставки підвищили до рекордних 20% і запровадили контроль за рухом капіталу, щоб пом’якшити руйнівний вплив на рубль. Відтоді витрати на позики поступово знижувалися і зараз становлять 8%.

Згідно з аналізом Центру досліджень енергетики та чистого повітря (CREA), доходи Росії від експорту енергоносіїв за шість місяців війни проти України все ще значно перевищують її витрати на вторгнення. Дохід РФ за цей період становив близько 158 мільярдів євро. При цьому, витрати Москви на війну оцінюються в сто мільярдів євро.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]