П'ять країн ЄС хочуть продовжити дію заборони на імпорт українського зерна - Reuters

|
Версия для печатиВерсия для печати

П'ять країн Центральної Європи – Польща, Румунія, Болгарія, Угорщина та Словаччина – звернуться в середу до керівництва Європейського Союзу з проханням продовжити заборону імпорту українського зерна після раніше наміченого терміну закінчення цієї заборони – 15 вересня, повідомляє у середу Reuters з посиланням на міністра сільського господарства Угорщини Іштвана Надя.

"У середу п'ять центральноєвропейських членів ЄС спільно звернуться до ЄС з проханням продовжити заборону імпорту українського зерна після крайнього терміну 15 вересня, щоб уникнути серйозних збоїв на ринку", - пише видання з посиланням на Надя.

Прямуючи на зустріч у Варшаві, міністр сільського господарства Іштван Надь заявив, що п'ять країн проситимуть зберегти цю заборону на імпорт чотирьох українських товарів - пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшника - наразі, при цьому транзитні постачання продовжуються.

Однак він сказав, що вони також обговорять варіант, коли країни можуть індивідуально просити ЄС додати продукти до списку заборонених.

«Ми збираємося до Варшави, щоб зміцнити співпрацю п'яти країн та підписати декларацію чи угоду, в якій ми попросимо ЄС продовжити заборону після 15 вересня», - сказав Надь.

Він зазначив, що в Угорщині ще не розпочалося збирання кукурудзи та соняшника, а українське зерно ще залишилося на складах. 

Він сказав, що більшість із п'яти членів дотримуються думки, що заборона має залишатися чинною до 31 грудня, і Угорщина також підтримала це рішення.

«Очевидно, що Україна, враховуючи її розміри, все, що вона виробляє та експортує до Європи, засмучує ринок. Така сама ситуація з курячим м'ясом, яйцями, медом», - сказав він.

«Поки залишаться чотири продукти, ми прагнемо зберегти заборону на ці чотири продукти, і, ймовірно, буде домовленість про те, що країни в індивідуальному порядку можуть просити ЄС ввести заборону на додаткові продукти... про це ми й поговоримо», - зазначив Надь.

Звинувативши росію у використанні зерна як «боєприпасів», міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус заявив у вівторок, що Варшава готова покращити транзит через Польщу, але ЄС має допомогти з інфраструктурою.

Надь сказав, що наземне транспортування зерна коштує дорого, і запропонував ЄС надати Україні або судноплавним компаніям прогресивну субсидію на оплату транзиту, щоб дозволити відправку зерна в альтернативні порти, щоб уникнути навантаження на європейські ринки.

Болгарія, Угорщина, Польща, Румунія та Словаччина стали альтернативними транзитними маршрутами для українського зерна задля компенсації зниження експорту через чорноморські порти країни після російського вторгнення.

Розірвання зернової угоди, що дозволяє експорт Чорним морем, цього тижня може призвести до збільшення потоків зерна та виникнення вузьких місць у п'яти країнах, побоюються держави Центральної Європи.

Євросоюз у травні дозволив п'яти країнам заборонити продаж всередині країни української пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшника, дозволивши при цьому транзит таких вантажів на експорт до інших країн, у тому числі до інших країн ЄС. Ця заборона має закінчитися 15 вересня.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

16:08
Андрій Єрмак перебирає керівництво країною на себе - Бутусов
14:39
СБУ нарешті оголосила підозру скандальному митрополиту УПЦ МП Луці
14:20
Західні банки в минулому році проспонсорували російських загарбників на 800 млн євро
14:19
Адвокат Евгений Шевцов рассказал о нюансах работы полиции в Германии и Украине
13:20
ДБР повідомило колишньому високопосадовцю ЗСУ, викритому на незаконному збагачені, ще одну підозру
12:34
В столиці на ремонтах доріг, за участі гендиректора "Київавтодору", вкрали 10 млн гривень
11:23
На Великдень у Києві, влада закликає містян не відвідувати церкви з міркувань безпеки
10:06
Грошове забезпечення військовослужбовців ЗСУ - роз’яснення Міноборони (ІНФОГРАФІКА)
08:00
Масовий протест у Грузії: ФСБшна влада Грузії пішла шляхом Януковича, але поліція припинила розгін людей
20:00
Перший день травня в Україні - без опадів, вдень 19-24°

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]