Рада ратифікувала статут Міжнародного кримінального суду
Український парламент у середу підтримав ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального суду.
Про це повідомив у Telegram нардеп Ярослав Железняк.
За це рішення проголосував 281 народний депутат.
Народним депутатам перед голосуванням передали листи підтримки від Генштабу та начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирила Буданова.
Президент Володимир Зеленський у четвер, 15 серпня, вніс до Верховної ради пакет законопроєктів про ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального суду.
Ратифікація Україною положень Римського статуту МКС означатиме повноцінне долучення України до Міжнародного кримінального суду.
Україна ратифікує Римський статут із окремою заявою, згідно з якою протягом семи років після набрання чинності ратифікаційним законом "Україна не визнає юрисдикцію Міжнародного кримінального суду стосовно її громадян щодо вчинення злочинів, передбачених статтею 8 Римського статуту". Наразі немає ясності, як саме працюватиме ця норма, зважаючи на те, що Україна вже зараз надала МКС право розслідувати злочини, вчинені на її території.
Варто зауважити, що Україна планує долучитися до оновленої версії статуту МКС, що включає також статтю 8bis, яка з’явилась у результаті так званих Кампальських поправок 2010 року і передбачає відповідальність за злочин агресії. Утім, ратифікація не діє ретроспективно (тобто не має зворотної сили), а відповідальність не поширюється на країни, які не ратифікували Кампальських поправок (у тому числі Росію, що не є членом МКС).
Через це для притягнення керівництва РФ до відповідальності за агресію 2022 року Україна, очевидно, продовжить працювати над створенням спецтрибуналу.
В ОП пояснювали, що ратифікація Римського статуту Міжнародного кримінального суду дасть Україні більше інструментів для притягнення до відповідальності російських воєнних злочинців.
Україна підписала Римський статут ще у 2000 році, але за весь цей час так і не ратифікувала його – навіть попри те, що у 2015 році необхідність ратифікації визнали рішенням Ради нацбезпеки та оборони. Однією з причин називали побоювання, що МКС може притягати до відповідальності громадян України.
Вгорі: будівля МКС у Гаазі. Фото з відкритих джерел
На цю тему:
- Україна нарешті має намір ратифікувати Римський статут... Не пройшло й 25 років
- В ОП, де багато років ігнорували прийняття Римського статуту, раптово перерахували причини, чому його варто ратифікувати прямо зараз
- Звірства російських окупантів: більшість потерпілих незадоволена ходом їх розслідування
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 08:00
- Суддя Верховного суду мешкає в котеджі за 18 млн грн, який записаний на тещу
- 20:00
- У вівторок дощитиме лише на Лівобережжі України
- 19:37
- 130 частин залучатимуть добровольців без участі ТЦК - Генштаб
- 18:10
- Корсун: Чому знищуються ІТ-підрозділи ЗСУ
- 16:45
- Екс-підполковнику СБУ з 20-річним стажем Пасічнику лише зараз заочно присудили 15 років в’язниці, Батьківщину він зрадив у 2014-му або ще раніше, про це СБУ мовчить
- 16:08
- Олег Сенцов: Стратегія нинішньої влади - стратегія страусів
- 15:32
- "Слуга народу" втікач Дмитрук дистанційно голосував на засіданні Комітету ВР
- 15:00
- Суд арештував керівницю обласного МСЕК із заставою в пів мільярда
- 14:05
- Юрій Бутусов: Втрата Вугледару
- 12:07
- Викрили "правоохоронців", які допомогли ексголові КС Тупицькому втекти за кордон
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.