Рада ухвалила законопроєкт про приховану приватизацію комунального та державного майна - це антиукраїнська діяльність Стефанчука

|
Версия для печатиВерсия для печати

ВРУ переклала відповідальність на Володимира Зеленського - або підпис під законопроєктом, або шлях у ЄС.

Верховна Рада проголосувала в цілому за законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання діяльності юридичних осіб  їх об’єднань у перехідний період», який скасовує Господарський кодекс України, і завдає удару по стабільності як громад, так держави. Документ підтримали 248 народних депутатів, повідомив Ярослав Железняк з фракції «Голос».

Законопроєкт пропонує:

  • скасувати приватні підприємства та державні/комунальні підприємства, замінивши їх товариствами з обмеженою відповідальністю;
  • ввести 7-річний перехідний період для реорганізації;
  • скасувати господарське відання та оперативне управління державним майном, замінивши їх на оренду, управління або передачу у власність;
  • перенести частину норм із Господарського кодексу до Цивільного кодексу.  

Крім того, законопроєкт, лобістом якого став спікер ВРУ Руслан Стефанчук, передбачає повну приватизацію державних і комунальних підприємств. При цьому автори закону не прорахували можливі ризики для громад від передачі комунальних підприємств приватникам. 

У порядку денному ВР зазначено, що ухвалення законопроєкту №6013 це частина програми фінансової підтримки України від Євросоюзу Ukraine Facility, але це брехня.

Як повідомляло джерело ZN.UA, на Банковій не могли прямо відмовити голові парламенту, адже той задіяний у розв’язанні багатьох важливих питань. Тому дали сигнал через один зі скандальних Telegram-каналів. При цьому ВРУ фактично переклала відповідальність на президента Володимира Зеленського, який не хоче підписувати цей законопроєкт. Тепер йому доведеться або підтримати курс у ЄС, не підписавши закону, чи піти на поводу у Стефанчука, який вирішує багато питань для «слуг».

За бажанням Стефанчука за будь-яку ціну проголосувати законопроєкт, стоять люди, які дуже добре розуміють, як правильно приватизувати те, що буде погано лежати, і, по суті, покласти у свою кишеню будь-яке державне та комунальне підприємство. Документ для спікера ретельно виписував народний депутат Олексій Мовчан.

Він же став автором 502 поправки до цього законопроєкту, якою, як зазначили в Центрі протидії корупції, «слуги народу» вирішили скасувати штрафи оборонним постачальникам, які прострочили поставку на фронт на понад 30 днів. До того ж ця поправка охоплює не лише майбутні контракти, а й ті, що вже укладені.

Законопроєкт №6013 може фактично провести до наймасштабнішого за період незалежності України перерозподілу державної власності позаприватизаційним способом. На цьому акцентував адвокат та учасник ініціативи «Голка» Юрій Мельник у статті «Прихована приватизація: чи загрожує Україні масштабний розпродаж державного майна?».

Зображення вгорі: Руслан Стефанчук. Фото: УНН

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]