Речник Повітряних сил пояснив, чому "Шахеди" не збивають під час руху вздовж Дніпра

|
Версия для печатиВерсия для печати

Противник найчастіше запускає іранські дрони-камікадзе в темну пору доби вздовж русла Дніпра, тому що там їх важче виявити радіолокаційно.

Про це розповів речник Повітряних сил полковник Юрій Ігнат в ефірі "Українського радіо".

На запитання, чому Протиповітряна оборона не збиває БПЛА під час руху вздовж Дніпра, речник Повітряних сил зазначив:

Пряма мова: "Тому що радіолокаційно вони стають менш видимими ― що ближче притискаються до землі. Хочеш жити ― притискаєшся нижче. Радіолокаційні засоби, що виявляють ціль, не будуть її бачити, якщо ціль летить нижче їхнього рівня".

На запитання, чи можуть громадяни допомогти військовим, Ігнат пояснив, що застосунок єППО навряд чи додасть якоїсь інформації у момент атаки.

Найчастіше дрони летять уночі, українці можуть їх виявити хіба що за звуком. Але не все так просто. Поки буде система оповіщення або дзвінки на 102, пройде час і дрон вже буде в іншому місці (його швидкість 150 км/год).

Тож ця інформація, яка у надзвичайно великій кількості надходитиме звідусіль, буде навпаки заважати і навіть дезорієнтовувати наших оборонців, зазначає речник Повітряних сил.

Тому що Сили оборони, які знищують наразі "Шахедів", це не лише Повітряні сили. Це і винищувальна авіація, яка працює в тих зонах, де немає достатнього покриття ППО. Це і зенітно-ракетні системи, і озброєні мобільно-вогневі групи, які працюють зенітками і крупнокаліберними кулеметами. Усе це потребує колосальної координації. Адже це велика єдина система ППО різних родів та видів усіх Сил оборони, наголосив Ігнат.

Для громадян найважливіше ― берегти себе і перебувати в укриттях, пояснює полковник.

"Тому що навіть при 100-відсотковій роботі ППО, на жаль, уламки падають і можуть руйнувати автомобілі, будівлі та життя людей. Коли ракета потрапляє в ціль, вона розривається не одразу лоб-в-лоб з "Шахедом", а поруч. Так працює зенітна зброя. Її вражаючі елементи прошивають фюзеляж ракети чи дрона, ракета втрачає свої аеродинамічні дані і падає вниз. Її бойова частина не обов’язково розривається при зіткненні із зенітною ракетою. Тобто ця бойова частина та уламки зенітної ракети падають на землю" - сказав Ігнат.

Нагадаємо: за дві доби нового року вночі українська ППО неймовірними зусиллями збила 84 ворожі дрони, проемонструвавши 100% результат.

Водночас Повітряні сили наголошують, що при такій інтенсивності ворога, Україна потребуватиме більше засобів ППО для ефективної протидії цій зброї.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]