Рекордна кількість українців хочуть бачити Україну в складі НАТО

|
Версия для печатиВерсия для печати

Наразі 89% українців хочуть бачити Україну в складі НАТО, причому у всіх регіонах абсолютна більшість підтримують такий крок: від 79% на Сході до 93% на Заход. Тобто наразі суспільство нарешті консолідувалося з цього питання та демонструє єдиний погляд.

 

Такі результати соціологічного опитування КМІС, проведеного протягом 26 травня-5 червня 2023 року методом телефонних інтерв’ю, (усього проведено 1029 інтерв’ю з дорослими мешканцями підконтрольних Уряду України територій, похибка за звичайних обставин не перевищує 3,4%) та опитування, яке КМІС провів на замовлення ND, (проведене протягом 10-21 травня 2023 року методом телефонних інтерв’ю, усього проведено 2509 інтерв’ю з дорослими мешканцями підконтрольних Уряду України територій, похибка за звичайних обставин не перевищує 2,4%).

Це найвищий рівень підтримки вступу України в НАТО за всі роки відновленої незалежності.

Лише 18% рпитаних вважають прийнятним відмовитися від вступу до НАТО заради встановлення миру. В той час, коли для 76% така ціна є неприйнятною. У регіональному вимірі ми також бачимо консенсусний погляд: від 67% на Сході до 81% на Заході вважають таку поступку неприйнятною для встановлення миру.

На відміну від зростання евроінтеграційних прагнень українців, вступ в НАТО для більшості сприймався досить обережно. Так, напередодні Революції Гідності рівень підтримки вступу до НАТО коливався в межах лише 15-20%. Вступ до НАТО не був складовою вимог протестувальників під час Революції Гідності та до завершення Революції Гідності підтримка вступу до НАТО також не зазнавала істотних змін.

Проте окупація Криму та розв’язання росією війни на Донбасі (разом із спробою дестабілізувати інші регіони) вплинула на різке зростання підтримки приєднання до НАТО. Утім, попри значне зростання підтримки вступу до НАТО, станом на 2021 рік у разі референдуму 48% підтримали б вступ, а 24% проголосували б проти вступу. При цьому зберігалася значна регіональна відмінність із значно більш скептичним ставленням на Півдні і Сході.

«Аргумент»


 

 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]