рф щодоби спалює величезну кількість газу, який мав постачатися "Північним потоком" – BBC

|
Версия для печатиВерсия для печати

Росія спалює велику кількість газу в той час, як у Європі різко зросли ціни на енергоносії. Раніше цей газ експортували в Німеччину.

Про це пише BBC з посиланням на аналітиків. 

Завод неподалік Фінляндії щоденно спалює приблизно газу 4,34 млн кубометрів газу, вартість яких становить $10 млн. Учені непокояться через виникнення великих обсягів вуглекислого газу та мазуту. Вони можуть погіршити танення арктичної криги: унаслідок неповного згоряння палива виникає чорний вуглець, який осідає на снігах і кризі та прискорює танення. 

Газ для спалення надходить з нового заводу з виробництва скрапленого природного газу на північному заході від Петербурга – "Газпром СПГ Портовая". Перші свідчення про аномальну діяльність надійшли від громадян Фінляндії влітку – вони стали помічати великий вогонь. 

"Я ніколи не бачила так багато факелів на заводі з виробництва СПГ", – заявила експертка з супутникових знімків з Університету Маямі доктор Джессіка Маккарті.

"Портовая" розташована біля компресорної станції на початку газопроводу "Північний потік-1", яким газ постачається в Німеччину. З середини червня ці постачання припинилися. Росіяни стверджують, що це спричинено технічними проблемами, але Німеччина переконана, що це політичний крок. 

Фахівці називають декілька причин такого рішення Газпрому: те, що компанія збиралась використати газ для виробництва СПГ на новому заводі, але не змогла це зробити через проблеми, або те, що це є наслідком торговельного ембарго Європи у відповідь на війну в Україні.

"Більш чіткого сигналу бути не може: завтра Росія могла би знизити ціни на енергоносії. Це газ, який в інакшому випадку експортувався б "Північним потоком-1" чи альтернативними варіантами", – заявив фахівець Rystad Energy Сіндре Кнутссон. 

Нагадаємо, цього тижня вартість газу в Європі сягнула $3000 за тисячу кубометрів – це перше таке здорожчання з березня. Учора вона знову побила рекорд – $3200. 

Ціна зросла після того, як Газпром заявив про чергові "планові роботи" на "Північному потоці-1" та скорочення обсягів постачання. 

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У суботу в Україні ожеледиця, сніжитиме та дощитиме
19:07
Мінімум троє гравців ВК "Решетилівка" не повернулися в Україну після матчу в Бельгії. Приватний клуб фінансується з обласного бюджету Полтавщини
18:44
"Довічне" отримав фронтовик, який підірвав корумпованих "колег"-депутатів у сільраді на Закарпатті
18:05
Єгор Фірсов: Настав час попрощатись із дядьками-генералами
16:09
Вʼячеслав Курбанов: Як нам суттєво та швидко зміцнити оборону
14:05
Андрій Білецький: Зараз найскладніша ситуація за всі роки війни
13:11
Гліб Бітюков: Фатальна безсилість і неспроможність української влади
12:07
Суди двох інстанцій скасували незаконний штраф НБУ щодо ТОВ «Укрфінстандарт», незважаючи на тиск з боку зам голови НБУ Дмитра Олійника
12:02
Навіщо Зеленський/Єрмак викинули з оборонки Федорова
11:44
Там де влада з головою: Німеччина вже готується до можливого нападу рф на НАТО

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]