Російські міліардери пропонують добровільно віддати Україні значну частину своїх статків в обмін на скасування санкцій

|
Версия для печатиВерсия для печати

Міністр фінансів Канади Христя Фріланд каже, що російські олігархи, які потрапили під санкції, хочуть добровільно пожертвувати значну частину своїх статків на відновлення України, в обмін на скасування санкцій.

Таку пропозицію Фріланд яку озвучила на зустрічі «Великої сімки», повідомляє німецьке видання Handelsblatt.

"Така угода може запропонувати певні переваги для всіх сторін: Київ отримує мільярди, Захід рятує себе від дебатів про експропріацію, а російські підприємці повертають своє розкішне життя", - пише видання .

За словами Христі Фріланд, ініціатива виходить від самих олігархів.

"Міністр фінансів Канади Христя Фріланд розповіла своїм шістьом колегам по міністерству, що отримує дзвінки від російських олігархів, які були в санкційних списках Заходу і були дуже незадоволені цим", - йдеться в матеріалі.

Зазначається, що причиною такої ініціативи російських багатіїв є не лише незручності обмежень на поїздки й заморожування активів.

"Олігархи також критично ставляться до агресивної війни Росії проти України, але не можуть дистанціюватися від вторгнення через загрозу репресій з боку Кремля", - зазначає видання.

Нагадаємо, проблема конфіскації статків російських багатіїв викликає певний скепсис на Заході через необхідність порушити право приватної власності.

Так, минулого тижня міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер закликав відмовитися від конфіскації активів російських олігархів.

"Країни, засновані на верховенстві закону, гарантують приватну власність", - сказав він. За його словами, перешкоди для конфіскації дуже важко подолати.

"Ми не можемо заморозити кошти, якщо у нас немає достатніх підстав", - сказав журналістам високопосадовець Державного секретаріату з економічних питань (SECO), який курирує санкції, Ервін Боллінджер.

Натомість, Україна розробляє механізм конфіскації заморожених російських активів на свою користь, який дозволить за 9-12 місяців отримати результат.

"Головна проблема полягає в тому, що немає такого суду, який би міг швидко ухвалити такі рішення, дати законні підстави для таких дій. Тому ми маємо розробити новий механізм", – повідомив заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма.він під час дискусії у Давосі на Світовому економічному форумі у вівторок.

«Аргумент»


На цю тему5


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]