Російський шпигун намагався влаштуватися до Міжнародного кримінального суду

|
Версия для печатиВерсия для печати

Служба розвідки Нідерландів виявила російського шпигуна, який намагався з фальшивими документами влаштуватися на стажування до Міжнародного кримінального суду.

Про це пише reuters.com з посиланням на відомство.

“Сергій Володимирович Черкасов ретельно продумав багаторічну легенду, спробувавши в'їхати до Нідерландів як громадянин Бразилії для проходження стажування у МКС у Гаазі у квітні”, – зазначає видання.

За словами очільника розвідки країни Еріка Акербума, “це була довгострокова, багаторічна операція ГРУ, яка коштувала багато часу, енергії та грошей”.

У Службі загальної розвідки та безпеки Нідерландів розповіли, що чоловіка, який назвався Віктором Мюллером Феррейром, зупинили в аеропорту країни. Його оголосили небажаним іноземцем та повернули наступним рейсом до Бразилії.

Федеральна поліція Бразилії заявила, що Черкасова взяли під варту, його притягнули до кримінальної відповідальності за використання підроблених документів.

“Це чітко демонструє нам, чого хочуть росіяни – намагаються отримати незаконний доступ до інформації в МКС. Ми класифікуємо це як загрозу високого рівня”, – додав Акербум.

Ні російський уряд, ні Міжнародний кримінальний суд інформацію не прокоментували.

Нідерландське відомство заявило, що зробило незвичайний крок, оприлюднивши докладну інформацію у цій справі, щоб викрити роботу російської розвідки та загрозу для інших міжнародних організацій. “Легенда” Черкасова для роботи під підкриттям включала інформацію про “неблагополучну сімейну історію, подробиці з клубу, де він любив слухати транс-музику, та його улюблений ресторан у Бразилії, де він їв дешеве тушковане м'ясо з коричневою квасолею”, – йдеться у повідомленні.

“Черкасов використовував добре вибудовану історію під прикриттям, у якій приховував усі свої зв’язки з Росією загалом і з ГРУ зокрема”, – йдеться у заяві.

Нагадаємо, прокурор МКС у Гаазі Карім Хан (Велика Британія) ініціював розслідування злочинів Росії проти України. Дії окупанта він кваліфікує як “воєнні злочини” та “злочини проти людства”. Він зазначив, що Україна не є державою-учасницею Римського статуту Міжнародного кримінального суду (МКС, або Суду), тому сама не може передати цю ситуацію до його офісу.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

16:01
Епіфаній: Пам'ять про Голодомори має передати розуміння того, що варто очікувати від режиму Кремля
15:45
Пам'ятаймо про Голодомор! Загальнонаціональна хвилина мовчання
15:09
Удар Storm Shadow по штабу зс рф у Курській області: ліквідовано російського генерала Солодчука, 18 офіцерів рф та 500 солдатів КНДР, - Global Defense Corp
14:10
Радник президента визнав, що взагалі-то "плану стійкості" ще немає, є лише "хотєлкі" "на стадії підготовки"
12:29
Це також "план стійкості" Зеленського: скандальна посол України Ілащук вручила грамоту та медаль головному мафіозі Болгарії Пеєвському, - журналіст Шлінчак (ФОТО)
12:01
Бутусов: Чому СБУ та ДБР не припинять постачання на фронт тисяч бракованих мінометних мін? Відповідь МО: тому що міни "неправильно намочені"
10:02
Корумпований детектив Ткачук та тютюновий скандал: чому важливо перезавантажити БЕБ
08:00
Окупанти просунулись у Торецьку та ще біля 4 сіл
20:00
У суботу в Україні ожеледиця, сніжитиме та дощитиме
19:07
Мінімум троє гравців ВК "Решетилівка" не повернулися в Україну після матчу в Бельгії. Приватний клуб фінансується з обласного бюджету Полтавщини

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]