Росія займається систематичним шпигунством на Балтійському та Північному морях під виглядом наукових досліджень

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Росія під виглядом "океанографічних досліджень" шпигує за критичною інфраструктурою сусідніх країн в Балтійському та Північному морях, йдеться у спільному розслідуванні низки європейських медіа.

РФ займається систематичним шпигунством на Балтійському та Північному морях під виглядом наукових досліджень, з'ясували телеканали NDR і WDR, а також газета SZ. У фокусі Росії - об'єкти критичної інфраструктури та НАТО, зазначає Deutsche Welle.

За їхніми даними, Росія використовує для шпигунства за об'єктами критично важливої інфраструктури так звані "дослідницькі кораблі", оснащені чутливою гідроакустичною та радіолокаційною технікою. Офіційно ці кораблі займаються "океанографічними дослідженнями", але насправді більшість з них закріплені за міністерством оборони РФ або військово-морським флотом РФ.

Від початку повномасштабної війни Росії проти України щонайменше 72 таких кораблі здійснили понад 400 рейсів, зазначають журналісти, які проаналізували понад тисячу повідомлень з російських кораблів, переданих азбукою Морзе, а також супутникові знімки.

Результати розслідування показують, що Північне і Балтійське моря опинилися у фокусі зусиль Росії в сфері шпигунства. Російські кораблі щонайменше 60 разів здійснювали підозрілі, надзвичайно повільні проходи зиґзаґоподібною траєкторією, здебільшого з вимкненою автоматичною ідентифікаційною системою. Такі маневри багаторазово здійснювались в безпосередній близькості до об'єктів критичної інфраструктури.

На думку експертів, такі прийоми використовуються для точного вимірювання об'єктів з метою підготовки до можливих диверсій. У відповідь на запит авторів розслідування глава Федеральної розвідувальної служби Німеччини Бруно Каль (Bruno Kahl) заявив про "дуже конкретну" загрозу. За його словами, РФ прискорює темпи, щоб не упустити можливості дій проти Заходу у військовій сфері.

Серед імовірних цілей російського шпигунства - район занурення підводних човнів НАТО, вітряна електростанція біля балтійського острова Рюген і газопровід Balticconnector. Через деякий час після підозрілих дій російських кораблів цей газопровід між Фінляндією та Естонією був пошкоджений якорем китайського корабля, естонське слідство заявляло про диверсію. У Північному морі кораблі РФ, вочевидь, збирали інформацію про газопровід Europipe з Норвегії в Німеччину.

Журналістам вдалося отримати підтвердження даних дій РФ від колишнього члена екіпажу дослідницького корабля "Сибиряков". Він заявив про стратегічний інтерес росіян до іноземної критичної інфраструктури, оскільки Росія отримає перевагу, знищивши її в разі війни. "Тому пряма функція дослідницьких кораблів - сканувати морське дно і надавати цю інформацію військовим", - пояснив він.

Крім німецьких ЗМІ, у розслідуванні брали участь журналісти з нідерландської медіакомпанії Pointer, бельгійської VRT, естонської ERR, норвезької NRK і фінської YLE.

На фото: Вітропарк біля острова Рюген став одним із об'єктів шпигунства РФ, зазначають журналісти-розслідувач / іФото: Jens Büttner/dpa/picture alliance

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

18:10
Костянтин Корсун: Уряд Канади закриває Тік-Ток через національну безпеку. Уряд України не закриває Телеграм, "бо пох..."
16:04
ТСК Ради пропонує розформувати ТЦК і відправити персонал на фронт
14:59
"Списав" 94 млн грн пені за прострочені контракти львівському бізнесмену Гринкевичу - повідомлено про підозру ексчиновнику МО
12:03
Юрій Касьянов: Армія старих та інвалідів завжди програє війну армії молодих
11:59
58% українців проти територіальних поступок, 32% готові відмовитися від територій для завершення війни (ОПИТУВАННЯ)
10:01
Незаконне отримання інвалідності: у МСЕК, лікарнях і обласних прокуратурах проходять обшуки
08:01
Ворог просунувся на Донеччині та Курщині на кількох напрямках
20:00
У вівторок в Україні ще буде сухо, а в середу - засніжить
18:03
Касьянов: Необхідно знизити мінімальний призовний вік
16:05
Віктор Кевлюк: Велика радянська армія vs мала радянська армія

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]