Росіяни і американці таємно зустрічались у Швейцарії і говорили про війну – Reuters

|
Версия для печатиВерсия для печати

Представники Росії і США неодноразово таємно зустрічались у Швейцарії і обговорювали питання завершення війни в Україні, пише Reuters.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на трьох співрозмовників, обізнаних з цим питанням.

За словами джерел агентства, зустрічі відбувались протягом останніх місяців, в тому числі і минулого тижня.

Співрозмовники Reuters описали ці переговори як додатковий канал з деякими контактами, що відбуваються під час перехідного періоду після перемоги президента Дональда Трампа на виборах 5 листопада 2024 року.

Агентство пише, що хоч учасники цих переговорів і мають дипломатичний досвід та досвід у сфері безпеки, вони не є державними службовцями, і не відразу було зрозуміло, чи були вони направлені їхніми урядами.

Імена переговорників джерела назвати відмовилися. Але зазначили, що принаймні невелика кількість радників Трампа знають про ці зустрічі.

"Багато інших деталей залишаються незрозумілими, включаючи порядок денний зустрічей, те, коли вони почалися і чи були присутні на них українці. Але ці зустрічі висвітлюють закулісні зусилля США і Росії з пошуку шляхів припинення війни в Україні, незважаючи на майже повне заморожування офіційних контактів за часів попередника Трампа, колишнього президента Джо Байдена", – пише Reuters.

Одне з джерел агентства описало переговори у Швейцарії як дискусії "другого треку", тобто як неофіційний діалог, спрямований на поліпшення комунікації та обмін ідеями, а не на розробку конкретних пропозицій.

Два джерела повідомили, що принаймні одна зустріч відбулася в Женеві минулого тижня – у той час, коли в Німеччині проходила Мюнхенська конференція з безпеки.

Reuter зазначає, що зверталося по коментарі до Ради національної безпеки Білого дому, українського уряду і Міністерства закордонних справ Росії, але вони не відповіли на запити.

Нагадаємо: 9 лютого президент США Дональд Трамп заявив, що говорив по телефону з російським правителем Володимиром Путіним, щоб спробувати домовитися про припинення війни в Україні.

18 лютого у Саудівській Аравії відбулися переговори між делегаціями США та Росії. Вони тривали 4,5 години. Як писали російські пропагандистські ЗМІ, під час них сторони обговорювали економічну співпрацю та "питання українського врегулювання".

Російську сторону представляли глава МЗС РФ Сергій Лавров і помічник Путіна Юрій Ушаков.

Президент Володмир Зеленський напередодні цієї зустрічі наголосив, що Україна не братиме участі у перемовинах у Саудівській Аравії і не буде визнавати будь-які домовленості про Україну без участі офіційного Києва.

Фото з відкритих джерел

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У вівторок в Україні трохи сніжитиме
19:02
США публічно заперечили українську резолюцію ООН із засудженням агресії рф
18:27
Рязанський НПЗ повністю зупинився після атаки дронів
17:07
Британія ввела найпотужніші санкції проти рф за три роки
17:03
Українців влада тримає за бидло: експрокурор Хмельниччини Олійник отримує 710 тис. грн зарплати на місяць попри "інвалідний" скандал, - ЗМІ
16:29
Вісім країн нададуть Україні військову та іншу допомогу: перелік
16:17
Дрібничка, але приємно: Антикорсуд забрав у дружини посадовця Головного управління Нацполіції у Києві квартиру і машину. Там усе керівництво таке
15:02
Верховний муфтій росії виявився фашистом
14:17
Рада провалила голосування за підтримку президентства Зеленського
13:22
Вихваляли вбивцю путіна та поширювали антисемітські заклики: СБУ затримала двох настоятелів храмів упц (мп)

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]