Дрібничка, але приємно: Антикорсуд забрав у дружини посадовця Головного управління Нацполіції у Києві квартиру і машину. Там усе керівництво таке

|
Версия для печатиВерсия для печати

Вищий антикорупційний суд стягнув у дохід держави квартиру та машину начальника відділу контролю за обігом зброї Головного управління Національної поліції у Києві Юрія Неруха та його дружини.

Про це йдеться у пресрелізі суду.

“24 лютого 2025 року колегія суддів Вищого антикорупційного суду задовольнила цивільний позов Спеціалізованої антикорупційної прокуратури до начальника відділу контролю за обігом зброї Головного управління Національної поліції у м. Києві та його дружини про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави”, ‒ йдеться у повідомленні.

Суд визнав необґрунтованими та стягнув в дохід держави активи, що належать дружині посадовця, а саме – квартиру у Києві загальною площею 94,8 кв.м та автомобіль Volkswagen Touareg, 2016 року випуску.

“Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано”, ‒ нагадали у суді.

Нагадаємо: нещодавній скандал із виявленням необґрунтованих активів на 3,9 млн грн керівника управління боротьби з наркозлочинністю Головне управління Національної поліції (ГУНП) Києва Олександра Дибова, свідчить, що поліцейська система не пройшла у свій час очищення та потребує перезавантаження. 

Адже таких керівників у поліції, які приховують свої активи, не мало. 

До прикладу, те ж саме ГУНП міста Києва. Аналогічний підрозділ, як і управління боротьби з наркозлочинністю. Тільки цього разу йдеться про відділ контролю за обігом зброї.

Статки головного "зброяра" Києва

Квартира у Києві – за 15 тис. грн, автомобіль Volkswagen Touareg – за 3 тис. грн. І це не про оренду. За такі гроші купує нерухомість і рухомість родина поліцейського, начальника відділу контролю за обігом зброї ГУНП міста Києва Юрія Неруха.

Юрій Нерух вже понад 20 років працює в правоохоронних органах. Проте найкраще справи вгору у нього пішли у 2022 році, через рік після призначення начальником відділу контролю за обігом зброї поліції Києва. Про це свідчить декларація правоохоронця.

Так, у 2022 році на дружину поліцейського Жанну Нерух, яка не мала офіційних доходів, оформили квартиру в Києві площею 94,8 кв. м із, вочевидь, занижченою в сотні разів вартістю – лише 15 тисяч гривень, а також Volkswagen Touareg 2016 року за 3 тисячі гривень. Ринкова вартість такої автівки становить понад 20 тисяч доларів – у 250 разів дорожче, ніж купила сім'я Нерух. 

Як родині поліцейського вдається укладати такі вигідні угоди з цінами на майно у сотні разів нижчими від ринкових? Чи є зв'язок між купівлями і посадою головного поліцейського-"зброяра" Києва? 

Отож, Юрій Нерух полюбляє нерухомість: на кінець 2022 року він із сім’єю задекларував 5 земельних ділянок у Черкаській і Київській областях, 4 квартири в Києві, будинок у Черкаській області, а також рухоме майно – авто за 3 тисячі гривень та 450 тисяч гривень готівки. 

І це все – на зарплату поліцейського, адже як свідчать декларації, доходів інші члени родини із 2016 року не мали.

Що не так у деклараціях?

У 2018 році родина Неруха має дохід у 136 тисяч гривень та не має заощаджень. При тому його донька купує автомобіль Hyundai Santa Fe 2012 року за 49 тисяч гривень, батько не декларує автівку. Ринкова ціна такої автівки стартувала від 12 тисяч доларів. 

Декларування автомобілів у той час по 49 тисяч гривень – стара схема, яка дозволяла чиновникам уникати питань щодо доходів, а також розраховуватися готівкою за покупки до 50 тисяч гривень.

Перші заощадження, згідно з декларацією, з'являються у Юрія Неруха у 2019 році – 70 тисяч гривень готівки при зарплаті у 206 тисяч гривень. У наступні роки в сім'ї поліцейського готівки стає більше: у 2020 році – 145 тисяч гривень, у 2021 році – 250 тисяч гривень і найцікавіше, у 2022 році – 450 000. 

Так, у 2022 році "завзброєю" Києва при доході у 935 тисяч гривень зумів придбати квартиру, що коштує від 3 мільйона гривень на вторинному ринку, автомобіль, що за цінами на автомайданчиках стартує від 750 тисяч гривень, виплатити 200 тисяч гривень кредиту та ще й на 200 тисяч гривень збільшити заощадження у готівці.

Про те, що в декларації "щось не так", демонструє проста математика: 935 000 – 200 000 (кредит) – 200 000 (заощадження) = 535 000. Цих коштів не вистачило б навіть на придбання Volkswagen Touareg, вказаного в декларації, не враховуючи ще квартиру на майже 100 квадратів та витрати на проживання родини.

Нагадаємо також, що ВАКС наклав арешт на майно заступника начальника Головного управління Національної поліції Києва Тараса Полієнка у межах цивільної справи про конфіскацію майна. САП подала позов про цивільну конфіскацію активів Полієнка, його тещі та тестя, а саме: квартири в житловому комплексі «Зарічний» загальною площею 220,5 кв. м та два машино-місця площами 13,8 кв. м кожне загальною вартістю 3,67 млн грн, а також доходу від їхнього продажу за майже 5 млн грн. Також прокурор просив задовольнити заяву про забезпечення позову шляхом накладання арешту на цю нерухомість, а також на інші активи відповідачів, які відповідають їх вартості. Йшлося про земельну ділянку площею 0,12 га в Броварському районі Київської області та житловий будинок загальною площею 134,5 кв. м.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

19:02
США публічно заперечили українську резолюцію ООН із засудженням агресії рф
18:27
Рязанський НПЗ повністю зупинився після атаки дронів
17:07
Британія ввела найпотужніші санкції проти рф за три роки
17:03
Українців влада тримає за бидло: експрокурор Хмельниччини Олійник отримує 710 тис. грн зарплати на місяць попри "інвалідний" скандал, - ЗМІ
16:29
Вісім країн нададуть Україні військову та іншу допомогу: перелік
16:17
Дрібничка, але приємно: Антикорсуд забрав у дружини посадовця Головного управління Нацполіції у Києві квартиру і машину. Там усе керівництво таке
15:02
Верховний муфтій росії виявився фашистом
14:17
Рада провалила голосування за підтримку президентства Зеленського
13:22
Вихваляли вбивцю путіна та поширювали антисемітські заклики: СБУ затримала двох настоятелів храмів упц (мп)
13:15
Рада відкрила засідання духовним гімном України

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]