Розстріл Майдану: слідство встановило, хто розпочав стрілянину по мітингувальниках

|
Версия для печатиВерсия для печати

Правоохоронці повідомили про підозру колишньому командиру та міліціонеру спецпідрозділу "Беркут" у Севастополі, які здійснили перші постріли по мітингувальниках 20 лютого 2014 року. Тоді загинули 48 учасників акцій протесту та ще 90 зазнали вогнепальних поранень.

Про це повідомили ДБР і Офіс генерального прокурора.

"Працівники ДБР повідомили про підозру колишньому командиру роти спецпідрозділу "Беркут" УМВС України в м. Севастополі та одному з міліціонерів цього підрозділу. Вони були безпосередніми виконавцями масових розстрілів активістів Майдану та фактично були першими, хто почав стрільбу по мітингувальниках" - йдеться у повідомленні ДБР.

Правоохоронці традиційно не називають прізвищ підозрюваних, але за даними ЗМІ, йдеться про екскомандира севастопольського "Беркута" – Сергія Колбіна та його підлеглого Володимира Суходольського.

Повідомляється, що 20 лютого 2014 року близько 9 години ранку підозрювані були на вулиці Інститутській в Києві в районі пішохідного мосту та, діючи погоджено з правоохоронцями спецроти Київського "Беркуту", розпочали стрільбу по учасниках акцій протесту. Зазначається, що зловмисники використовували помпові рушниці Форт-500, споряджені патронами з свинцевою картеччю. У результаті загинули троє мітингувальників, а ще троє зазнали вогнепальні поранення різного ступеня тяжкості.

"Їх постріли фактично стали поштовхом до продовження вчинення умисних вбивств учасників акцій протесту, уже з застосуванням нарізної табельної автоматичної та снайперської вогнепальної зброї, бійцями спецпідрозділів Київського "Беркута" так звана "чорна рота") та внутрішніх військ МВС України", – заявили у ДБР.

Жертви розстрілу Майдану

Загалом зранку 20 лютого 2014 року загинули 48 учасників акцій протесту та ще 90 отримали вогнепальні кульові поранення. Після цих подій, командир Севастопольського "Беркута" разом з працівниками очолюваного підрозділу, щоб уникнути відповідальності втекли до Севастополя, де потім перейшли на бік ворога та допомагали окупантам в анексії півострова.

За даним епізодом злочинних дій досудове розслідування триває. Підозрюваним інкриміновано перевищення влади та службових повноважень, незаконне перешкоджання організації та проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, вчинених службовою особою із застосуванням фізичного насильства, умисних вбивств трьох людей та замахів на умисні вбивства трьох людей.

За вчинення цих злочинів, командиру Севастопольського "Беркута" та його підлеглому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі від десяти до п'ятнадцяти років або довічне позбавлення волі.

ВГОРІ: КОЛАЖ: ОФІС ГЕНЕРАЛЬНОГО ПРОКУРОРА

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:48
На вихідні в Україні збережеться тепла погода, часом з дощами
19:56
Трамп заявив, що має спільну точку зору з Зеленським щодо необхідності завершити війну
18:31
Херсонська обладміністрація планує укласти договір з компанією, яка вже дурила державу
17:08
Директор заводу з поплічниками вкрали 36 млн грн на закупівлі запчастин для літаків ЗСУ
16:15
Харківську фірму, яка пережила російські обстріли, знищила повінь у Чехії
15:03
В Ніжині один з керівників райуправління поліції вбив військового
14:38
Пʼяний топ-чиновник з НБУ грозився "прострелити ноги" військовому
13:44
Рашисти завдали удару по відділку поліції у Кривому Рогу: загинула жінка
12:38
На Вінниччині затримали агента рашисів, який їздив за колонами ЗСУ, щоб дізнатися їхні маршрути і скоригувати по них удар
11:43
Ліки в Україні додатково захищатимуть від фальсифікації 2D-кодуванням

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]