ЄС за рік майже подвоїв закупівлю ЗПГ

|
Версия для печатиВерсия для печати

З січня до жовтня 2022 року 27 країн Євросоюзу закупили 105 млрд куб. м зрідженого природного газу (ЗПГ).

Про це свідчать дані компанії Kpler. За аналогічний період 2021 року ЄС закупив 64 млрд., за весь минулий рік — 78 млрд. куб. м.

Цього року країни ЄС закупили ЗПГ більше, ніж традиційний лідер із закупівлі цієї сировини — Китай. За дев'ять місяців КНР імпортувала 69,9 млрд. куб. м порівняно з 87,5 млрд. за аналогічний період минулого року.

Закупівлі ЗПГ Євросоюзом зростають через зниження постачання трубопровідного газу з Росії. Минулого року «Газпром» поставив до ЄС та Туреччини 155 млрд куб. м. Приблизно 40% споживання Європи забезпечувалося саме російською компанією. Цього року, за оцінками Міжнародного енергетичного агентства, імпорт російського газу знизиться до 60 млрд. куб. м.

За рахунок постачання ЗПГ країни ЄС встигли швидко заповнити газосховища на зиму. Так, Німеччина заповнила їх на 99,54%, Франція – на 99,9%, Італія – на 95,5%. Через масові закупівлі ЗПГ ціни на газ у Європі знижуються. За даними інвестбанку Goldman Sachs, найближчими місяцями ціна на газ у Європі впаде на 30%.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]