Саудівська Аравія пригрозила опусканням цін на нафту до $50 через "шахраїв" в ОПЕК+
Ціни на нафту можуть впасти до $50 за барель, якщо члени ОПЕК+ не дотримуватимуться узгоджених лімітів видобутку, заявив міністр нафти Саудівської Аравії Абдель Азіз бен Сальман. Він назвав тих, хто не дотримується домовленостей, "шахраями".
Інші учасники картелю сприйняли його слова як завуальовану погрозу і сигнал про готовність почати цінову війну заради збереження ринкової частки королівства, зазначає The Wall Street Journal..
У числі країн, що порушують квоти, міністр особливо виділив Ірак. За даними S&P Global Ratings, у серпні ця країна виробляла на день по 400 тис. барелів понад встановлений ліміт, зазначає The Moscow Times. Також Азіз бен Сальман вказав на Казахстан, чий видобуток нафти має зрости, завдяки запуску родовища Тенгіз потужністю 720 тис. барелів на день.
"Саудівська Аравія дала зрозуміти, що немає сенсу додавати більше барелів, якщо для них немає місця на ринку, і що деяким краще заткнутися і дотримуватися своїх зобов'язань перед ОПЕК+", - розповів один з делегатів, присутніх на зустрічі.
У середу міністри моніторингового комітету ОПЕК+ (JMMC) обговорять можливість пом'якшення обмежень у грудні. Джерела Financial Times зазначали, що Саудівська Аравія має намір з зими почати збільшувати видобуток на 83 тис. барелів щомісяця і компенсувати доходи, за рахунок випуску держоблігацій або використання валютних резервів.
Після ракетного удару Ірану по Ізраїлю 1 жовтня ціни на нафту зросли. Brent подорожчала на 5%, до $75 за барель, а потім стабілізувалася на рівні трохи нижче $70.На Заході побоюються, що більш масштабна війна на Близькому Сході може заблокувати експорт нафти з Перської затоки, який проходить через Ормузьку протоку, що межує з Іраном, і це підштовхне ціни вгору.
Поки що ситуація рівно зворотна. За останній квартал основні еталони втратили близько 16%. Це відбувається, незважаючи на зусилля ОПЕК+ щодо стабілізації ринків за рахунок скорочення видобутку. Картель неодноразово пропонував продовжити термін дії цих обмежень, але ціни все одно падали. При цьому частка ОПЕК+ на нафтовому ринку скоротилася до 48% у цьому році з 50% у 2023 році.
Наступного року конкуренція ще більше загостриться. Очікується, що заплановане збільшення видобутку в США, Гайані та Бразилії збільшить світову пропозицію нафти більш ніж на 1 млн барелів на день. Бразилія приєдналася до ОПЕК+ цього року, але заявила, що не скорочуватиме видобуток.
Водночас деякі члени картелю, які погодилися дотримуватися квот, викачують більше барелів, ніж обіцяли. За даними S&P Global від 8 серпня, крім Іраку і Казахстану ліміти перевищила Росія.
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У п'ятницю в Україні трохи дощитиме лише на заході та півночі, тепло
- 17:18
- Глава УГКЦ зустрівся із Папою Франциском, говорили про звільнення полонених
- 15:28
- ВРП звільнила Інну Отрош з посади судді Господарського суду Києва
- 14:25
- Іноземці зможуть отримати офіцерські посади в ЗСУ - Рада
- 14:19
- Медіарух звернувся до Зеленського через тиск з боку влади на незалежні ЗМІ, але той і сам публічно хамить журналістам
- 13:58
- Воїн Гнезділов, який публічно пішов у СЗЧ, отримав підозру
- 11:00
- Рада підвищила податки законом, що суперечить Конституції
- 10:01
- Радник президента Дмитро Литвин загруз у криміналі - УП
- 08:00
- Дрони атакували військовий аеродром в республіці Адигея (рф)
- 20:00
- В Україні у четвер без опадів, помірно тепло
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.