Семочко судитиметься з Україною доти, поки його не посадять
Позов Сергія Семочка щодо поновлення на посаді першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки України розглядатиме Велика палата Верховного суду України.
Про це свідчить реєстр судових справ.
Деталі: Справу №640/22970/19 за позовом Семочка до СЗР України про визнання протиправним та скасування рішення, поновлення на військовій службі та посаді, стягнення грошового забезпечення за час вимушеного прогулу передали на розгляд Великої Палати Верховного Суду 13 грудня. Відповідачем буде СЗР.
Раніше, 13 січня 2021 року, Верховний суд частково задовольнив позов Семочка до президента: визнав протиправним і скасував указ Петра Порошенка від 12 квітня 2019 року №143/2019 року "Про звільнення Семочка С.О. з посади першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки України" через порушення процедури підготовки указу. При цьому Верховний суд відмовив у поновленні Семочка на посаді першого заступника голови СЗРУ.
Але ексрозвідник окремо судився через наказ свого керівництва, вимагаючи поновлення. У цій справі спершу Окружний адмінсуд Києва став на сторону Семочка. Згодом апеляційний суд зайняв протилежну позицію і відмовив звільненому спецслужбовцю.
Відтак Семочко подав скаргу до Касаційного суду у складі Верховного суду. Той побачив правову колізію, а саме розбіжності між законом "Про військовий обов`язок і військову службу" та окремим положенням, яке регулює службу в зовнішній розвідці.
Касаційний суд через можливе різне трактування закону вирішив не ухвалювати рішення самостійно, а передати справу до Великої палати. Як зазначили в суді, це має забезпечити "спрямованість на розвиток права в цілому та спрямованість на формування єдиної правозастосовчої практики".
Нагадаємо: у жовтні 2018 року журналісти оприлюднили інформацію, що сім'я Семочка нібито володіє трьома будинками загальною вартістю близько $8 млн, а родичі мають російські паспорти.
Тоді НАБУ відкрило справу Семочка за статтею "незаконне збагачення", а в СБУ розпочали кримінальне провадження за статтею "державна зрада".
12 квітня 2019 року президент Петро Порошенко звільнив Сергія Семочка із СЗР. 23 травня того ж року Семочко подав позов до суду про незаконність указу президента. Згодом відповідачем у справі був новий президент Володимир Зеленський.
У червні 2019 року Верховний суд відхилив позов Семочка про незаконне звільнення президентом, бо той не вклався у визначений законом термін.
13 січня 2021 року Верховний суд частково задовольнив позов Семочка до президента: визнав протиправним і скасував указ Порошенка, але не поновив на посаді.
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 08:00
- Ворог просунувся біля 6 населених пунктів - DeepState
- 20:00
- У вівторок в Україні трохи сніжитиме на сході, вдень близько 0°
- 19:02
- НАБУ розслідує справу кума Єрмака про незаконне збагачення на 30 мільйонів
- 19:02
- Постпред президента у Криму Таміла Ташева стала народною депутаткою
- 18:04
- Україна 2025: на межі
- 17:04
- The Times звинуватила українську владу у корупції, через яку провалили реалізацію програми захисту енергооб’єктів
- 16:10
- Юрій Касьянов: Час домовлятися. Поки не пізно
- 15:03
- В Україні почав діяти Єдиний державний реєстр домашніх тварин
- 14:43
- Корумпована "зелена" влада знищила конфіскацію майна корупціонерів - це знущання верхівки над українцями та свідомий "кидок" західних партнерів
- 13:14
- "Належить олігарху": ЄБРР вирішив не фінансувати ДТЕК. А Зеленський брехав, що олігархів в Україні немає
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.