Ще один російський космічний корабель на орбіті вийшов із ладу

|
Версия для печатиВерсия для печати

На Міжнародній космічній станції сталася друга аварія на космічному кораблі РФ.

Якщо в середині грудня проблему з охолоджувальною системою виявили в корабля для доставки астронавтів, то цього разу така ж аварія сталася з вантажним транспортним засобом, пише Space.

Уже вдруге за 2 місяці російський космічний корабель, який зістикований із МКС, почав протікати. Цього разу російські диспетчери на Землі помітили в суботу, 11 лютого, розгерметизацію у вантажному космічному кораблі "Прогрес-82". У NASA повідомили, що сталася розгерметизація системи охолодження корабля.

В американському космічному агентстві повідомили, що поки що причина витоку охолоджувальної рідини з охолоджувальної системи невідома. Попри аварію температура й тиск на станції залишається в межах норми, і екіпажу МКС нічого не загрожує.

Вантажний корабель РФ "Прогрес 82" зістикувався з МКС ще наприкінці жовтня минулого року та мав вирушити на Землю 17 лютого. Поки що точно не відомо, чи станеться це, чи російські диспетчери залишать корабель на МКС до з'ясування причин аварії.

Варто зауважити, що всі російські вантажні кораблі цього класу після того, як виконають свою місію, повертаються на Землю та згоряють в атмосфері. Тому Землі не вдасться встановити причини аварії. Найцікавіше, що поломка на космічному кораблі РФ сталася того ж дня, коли з МКС стикувався ще один вантажний корабель росіян — "Прогрес-83".

Витік охолоджувальної рідини на російському космічному кораблі стався вже вдруге за 2 місяці. Подібний інцидент стався з кораблем "Союз-МС 22" у середині грудня минулого року. Цей корабель доставив на орбіту у вересні 2022 трьох астронавтів і мав повернути їх на Землю в березні цього року.

Унаслідок розслідування причин аварії з'ясувалося, що корпус корабля був пошкоджений ударом мікрометеорита, і наразі "Союз-МС 22" непридатний для транспортування астронавтів додому. Його можна використовувати лише в разі аварійної ситуації на МКС.

Наразі "Роскосмос" готує до відправки на МКС інший космічний корабель — "Союз-МС 23". Він полетить 20 лютого, але на його борту не буде екіпажу, окрім корисних вантажів. Цей корабель зможе повернути двох росіян і одного американця на Землю лише у вересні. Тобто початкова місія цих астронавтів на орбіті триватиме ще пів року. Поки що немає жодної інформації про те, чи буде скоригована дата запуску нового космічного корабля через розслідування аварії на кораблі "Прогрес".

 Угорі: МКС, російський сегмент. Фото: NASA

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]