Справа Князєва: слідство завершили, НАБУ відкриє матеріали захисту

|
Версия для печатиВерсия для печати

Слідство у справі стосовно ексголови Верховного суду Всеволода Князєва завершено, детективи НАБУ мають відкрити матеріали справи стороні захисту для ознайомлення.

Про це Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила у Фейсбуці.

3 жовтня прокурор САП прийняв рішення про завершення досудового розслідування у справі стосовно ексголови Верховного суду, підозрюваного в одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі. Дії особи кваліфіковані за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України. Детективам НАБУ надано доручення відкрити матеріали справи стороні захисту для ознайомлення.

Як нагадали у САП, у 2002 році український бізнесмен придбав 40,19% акцій гірничо-збагачувального комбінату у чотирьох компаній. 18 років потому колишні акціонери звернулися до господарського суду з позовом, щоб визнати договір купівлі-продажу цінних паперів недійсним та повернути собі акції ГЗК. Проте, суд відмовив у задоволенні вимог.

У 2022 році апеляційний суд скасував рішення першої інстанції та визнав недійсним договір купівлі-продажу цінних паперів.

Аби не допустити втрату акцій, на початку березня 2023 року бізнесмен вступив у змову з адвокатом «бекофісу» у Верховному суді. Протягом березня-квітня 2023 року бізнесмен передав адвокату 2,7 млн доларів США (1,8 млн доларів – суддям Верховного суду, решта – як оплата посередницьких послуг). 19 квітня 2023 року Верховний суд ухвалив рішення на користь бізнесмена.

Під час слідчих дій НАБУ і САП задокументували передачу й отримання двома траншами 1,8 млн доларів. Під час отримання другого траншу у 450 тисяч доларів 15 травня 2023 року голову ВС і адвоката викрили «на гарячому».

Як зауважили у САП, матеріали стосовно адвоката виділені в окреме провадження.

Нагадаємо: 15 травня НАБУ заявило про викриття масштабної корупції у Верховному суді України. Правоохоронці затримали тодішнього голову ВС Князєва.

Під час пленуму Верховного суду 140 суддів підтримали висловлення Князєву недовіри. Також була ухвалена постанова пленуму про припинення повноважень голови ВС.

18 травня Вища рада правосуддя дала дозвіл на утримання Князєва під вартою.

Того ж дня ВАКС обрав ексголові Верховного суду запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення 107,3 млн грн застави. У подальшому Апеляційна палата ВАКС зменшила суму застави спочатку до 75 млн грн, а згодом до 55 млн грн.

7 вересня ВАКС продовжив термін тримання під вартою колишнього голови ВС до 16 жовтня з можливістю внесення 55 млн гривень застави.

26 вересня Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила Князєва у СІЗО, але зменшила заставу до 45 млн грн.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У суботу в Україні хмарно, місцями дощ і мокрий сніг
18:05
Журналісти - головний "ворог" держави для цієї влади
16:09
Міф невігласів "зеленої влади" про літій
15:26
Міжнародна спільнота журналістів закликає президента України припинити залякування ЗМІ
14:15
Мав час і натхнення: Залужний видав книгу, почав писати, коли був головкомом
14:04
Розслідування УП: Офіс президента ймовірно взяв під приватний контроль "Карпатнафтохім" (ВІДЕО)
13:19
Типовий "слуга народу" Роман Каптєлов, він же Мігрін, не задекларував квартиру в Москві та доходи дружини в рф. В нього біографія та поведінка агента ФСБ
12:45
Подалі від бруду та ганьби: нардеп Микиша вийшов з фракції "Слуга народу"
12:05
Експерти про це попереджали безголову владу, але марно: здійснена наймасштабніша кібератака на державні реєстри України, зупинено роботу систем Мінюсту
10:01
Сергій Рудик: Про брехню Тимчасової спецкомісії з фортифікацій і дронів Ради

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]