США пропонували Україні допомогу в обмін на 50% корисних копалин – Зеленський відмовився
![Версия для печати Версия для печати](/sites/all/modules/print/icons/print_icon.gif)
![](https://argumentua.com/sites/default/files/5-2303-2-3-12-23-20-23303.png?1739616146)
Адміністрація американського президента Дональда Трампа запропонувала Україні надати Сполученим Штатам 50% власності на рідкісноземельні корисні копалини країни, проте президент Володимир Зеленський відмовився підписувати документ.
Про це повідомляє NBC News із посиланням на слова американських посадовців.
За словами співрозмовників, адміністрація Трампа запропонувала Україні надати Сполученим Штатам 50% власності на рідкісноземельні корисні копалини країни, а також дала зрозуміти, що готова розмістити там американські війська для їхньої охорони, якщо буде укладена угода з Росією про припинення війни.
Двоє із них зазначили, що замість того, щоб платити за корисні копалини, угода про власність стала б для України способом відшкодувати США мільярди доларів за зброю та підтримку, яку вони надали Києву з початку повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року.
Вісім американських посадовців заявили, що міністр фінансів США Скотт Бессент представив Зеленському пропозицію щодо володіння США половиною рідкоземельних мінералів України в проєкті контракту, який він привіз на їхню зустріч 12 лютого.
Після цієї зустрічі Бессент заявив, що проєкт українсько-американської угоди про рідкоземельні корисні копалини відображає мету президента, але він не надав деталей того, що запропонувала адміністрація.
Співрозмовники зазначили, що Зеленський відмовився підписувати документ, коли Бессент представив його під час зустрічі, заявивши, що йому потрібно вивчити його і проконсультуватися з іншими.
Український лідер заявив тоді, що він і його команда "зроблять все, щоб вивчити всі деталі документа" до прибуття в Мюнхен, де він зустрівся в п'ятницю, 14 лютого, з віце-президентом Джей Ді Венсом і держсекретарем Марко Рубіо, а також з американськими законодавцями в кулуарах конференції з глобальної безпеки.
Під час свого виступу в п'ятницю на конференції з безпеки Зеленський заявив, що його юристи розглянуть документ, який Бессент представив йому в Києві, з порадами та деякими змінами. Він назвав пропозицію меморандумом між США і Україною, а не угодою про безпеку.
За словами трьох американських посадовців, багато українських корисних копалин знаходяться на територіях, які зараз контролюються російськими військами.
Як відомо, для обговорення економічного партнерства з Україною, 13 лютого, до Києва прибув Бессент.
Тоді Зеленський заявив, що США передали Києву перший проєкт "угоди про партнерство", яка передбачає інвестиції в корисні копалини України в обмін на подальшу допомогу.
Венс і Зеленський мали 14 лютого зустрітись раніше, проте, як повідомляли в ОПУ, зустріч погодились провести у більш пізній час, щоб дати США можливість попрацювати із проєктом меморандуму щодо партнерства, який Україна допрацювала й передала американцям.
Зображення вгорі: Президент України Володимир Зеленський зустрівся з міністром фінансів США Скоттом Бессентом в Києві 12 лютого 2025 року. REUTERS/Valentyn Ogirenko
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- Неділя в Україні - без опадів, але стане набагато холодніше
- 19:07
- Нова колонізація: що хоче Америка від України після війни
- 18:10
- Регіонали, яких оминули санкції Офісу президента (ПЕРЕЛІК)
- 17:09
- "Ми будуємо три заводи в Україні, вона перемагає", - Паппергер
- 16:56
- Промова Венса у Мюнхені була чудовою, - Трамп
- 15:45
- Українці не хочуть виборів. Якщо комусь це не подобається - вони можуть вибрати інше громадянство, - Зеленський
- 15:32
- Келлог: Я публічно беру 180 днів, аби зробити так, що усі сторони війни будуть залучені в переговори
- 13:25
- Промова Президента України на Мюнхенської конференції
- 13:00
- Зеленський: "Я не відмовлюся від членства України в НАТО"
- 12:52
- Збройні сили Європи: Зеленський закликав створити в ЄС власну армію
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.