Суд зобов'язав упц (мп) повернути державі унікальну церкву XV століття у Сутківцях

|
Версия для печатиВерсия для печати

У Хмельницькому апеляційному суді підтвердили законність рішення про повернення державі церкви-фортеці XV століття у селі Сутківці, що на Ярмолинеччині.

Як повідомляє видання «Є» з посиланням на прес-службу апеляційного суду, раніше Ярмолинецький районний суд прийняв рішення повернути пам'ятку державі з незаконного володіння та користування нею протоєреєм Хмельницької єпархії УПЦ МП. Церкву зобов'язали звільнити та не перешкоджати доступу до представникам Хмельницької РДА.

«Хмельницька районна державна адміністрація звернулася до суду з позовом про усунення перешкод у праві користування церквою-фортецею у серпні 2023 року. Її представник пояснив, що протоєрей Хмельницької єпархії УПЦ користується релігійною спорудою без будь-яких правовстановлюючих документів чи договорів та не реагує на вимоги звільнити приміщення добровільно», - зазначають у прес-службі суду.

Він звернув увагу, що церква-фортеця у Сутківцях входить до списку пам'ятників архітектури національного значення, що перебувають під охороною держави. Однак потерпає від проведення незаконних робіт, самовільної заміни конструкцій та елементів (встановлені металопластикові вікна), не дотримується режим використання пам'ятки архітектури, будівельні роботи здійснюються без погодження з органом охорони культурної спадщини, без проєктної документації, що призводить до втрати її автентичності.

Тоді Ярмолинецький районний суд задовольнив позовні вимоги РДА.

Утім, вважаючи таке рішення незаконним, священик Московського Патріархату, відповідач у справі, оскаржив його до апеляційного суду. Однак апеляція підтвердила законність рішення Ярмолинецького суду.

Також колегія суддів звернула увагу, що у Сутківцях на сьогодні є дві релігійні громади, які можуть звернутися до власника церкви (тобто, до Хмельницької РДА) з проханням про надання дозволу на користування приміщенням церкви-фортеці.

Довідково: церква-фортеця у Сутківцях є пам'яткою архітектури національного значення. Ця сакральна споруда оборонного типу була збудована у 1476 році та є зразком оборонного храму в українськiй архiтектурi.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]