Супутниковий зв'язок у смартфоні: британська фірма кидає виклик Apple й Ілону Маску

|
Версия для печатиВерсия для печати

Британський виробник смартфонів сподівається випередити Apple й Ілона Маска, випустивши на ринок новий телефон із вбудованою можливістю зв'язку через супутник.

Про це повідомляє ВВС.

Опинившись поза зоною дії мобільного зв'язку, телефон Bullitt автоматично під'єднається до однієї з глобальних супутникових мереж.

Ходять чутки, що новий iPhone 14, який Apple випустить восени, теж матиме такий вбудований екстрений супутниковий зв'язок.

Ілон Маск також працює над можливістю екстреного супутникового зв'язку в мобільних телефонах із великим оператором T-Mobile. Однак його планам, за його словами, перешкодили регулятори, що затягують запуск нових супутників.

Тому супутниковий зв'язок від Маска навряд чи стане реальністю до кінця 2023 року.

Новий сервіс Bullitt, як очікується, почне працювати в лютому 2023 року і спочатку передбачатиме лише текстові повідомлення.

Одержувач отримає звичайне SMS, а відповісти на нього можна буде з безплатної програми Bullitt. Одержувачу ці повідомлення не коштуватимуть нічого, а власнику телефона Bullitt доведеться щомісяця сплачувати абонплату.

Компанія поки що не озвучує вартість абонплати. Відомо лише, що вона буде доступна у кількох варіантах, як і тарифи на мобільний зв'язок, і оплачуватиметься окремо. Сам пристрій теж поки що ніхто не бачив.

На відміну від аналогічного сервісу Apple, який, за чутками, спочатку працюватиме тільки в Північній Америці, Bullitt стверджує, що за відсутності будь-якого іншого сигналу їхній телефон автоматично під'єднається до однієї з глобальних супутникових мереж.

"Наш смартфон, запуск якого запланований на лютий, підтримуватиме двосторонній обмін повідомленнями через супутник у будь-якій точці світі, - сказав співзасновник Bullitt Річард Вортон. - Я сподіваюся, нам вдалося обійти суперників".

 

Ілон Маск стверджує, що зараз для з'єднання із супутником телефонам, що працюють на його платформі, може знадобитися до 30 хвилин.

Однак, за словами Вортона, завдяки договорам із двома глобальними супутниковими мережами, Bullitt під'єднуватиметься до супутника за кілька секунд. Своїх партнерів Вортон назвати відмовився, але аналітики припускають, що це будуть Iridium і Inmarsat - супутники цих компаній покривають всю планету.

За словами Вортона, телефону потрібен спеціальний чипсет, який за останні півтора року розробила компанія в Азії. Розряджання акумулятора - теж не проблема, оскільки телефон шукатиме супутниковий сигнал лише за відсутності усіх інших.

Місця, де мобільний зв'язок працює погано або не працює взагалі, є в усьому світі - особливо далеко від населених пунктів.

Супутниковий зв'язок завжди був дорогим задоволенням, а самі телефони за функціональністю недалеко пішли від перших мобільників завбільшки з цеглу. Супутниковий зв'язок також залежить від погоди.

Хоча компанії супутникового зв'язку, приміром Iridium, розробили спеціальні модулі, що підключаються до сучасних айфонів та андроїдів, проблеми вони не вирішили - у каналів супутникового зв'язку надто мала пропускна здатність, особливо у порівнянні з мобільними мережами четвертого та п'ятого поколінь. Тому ці гаджети особливого поширення не набули.

"Супутник - це наш останній рубіж у галузі зв'язку, - каже Паоло Пескаторе, аналітик з технологій у компанії PP Foresight. - Дає надію той факт, що провайдери починають серйозно ставитись до використання супутників як засобу екстреного зв'язку. Зрештою, надійне з'єднання, як і раніше. має великий попит у всіх користувачів".

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]