Це кінець звичного нам світу, Мюнхенська конференція нервує - Politico

|
Версия для печатиВерсия для печати

Якщо навіть Німеччина стривожена проблемами світу, тоді настав час непокоїтися по-справжньому.

Достатньо відкинути сивочолі заяви про західну солідарність і спільну мету, які звучали з головної сцени з Мюнхенської конференції з безпеки у вихідні, щоб помітити більш ніж тривожні натяки. Попри те, що лідери Заходу хвалили себе за щедрість, проявлену до України, українській армії все ще не вистачає боєприпасів, техніки і навіть людей.

Президент Володимир Зеленський, який відкрив конференцію з Києва у п’ятницю, закликав вільний світ надіслати більше допомоги і якомога швидше. «Нам потрібна швидкість», - цитує Politico слова українського лідера.

Віце-президент США Камала Харріс накинулася на Росію з іншого фронту, звинувативши її у «злочинах проти людства».

«Давайте всі погодимося. Від імені всіх жертв: про яких відомо і не відомо, - справедливість  повинна відбутися», - сказала вона.

Іншими словами, російських лідерів може чекати Нюрнберзький трибунал 2.0. Така перспектива змушує деяких людей в Москві нервувати, особливо тих, хто досить старий, щоб пам’ятати, що сталося з югославським автократом Слободаном Мілошевичем і його оточенням. Ситуація в Азії не менш страшна. Тайвань все ще на межі в часи, коли він намагається вгадати наступний крок Китаю. І в цьому питанні Мюнхенська конференція з безпеки теж нікого не заспокоїла.

«Те, що відбувається сьогодні в Європі, може завтра статися в Азії», - сказав Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Голова комісії з закордонних справ ЦК Компартії Китаю Ван Ї навіть не намагався спростувати це твердження.

«Дозвольте мені запевнити аудиторію, що Тайвань - це частина китайської території», - сказав він, відповідаючи на питання про наміри Пекіна щодо Тайбею.

«Тайвань ніколи не був країною і ніколи не стане країною в майбутньому», - додав Ван Ї.

Politico пише, що для деяких учасників настрої в натовпі, який зібрався в готелі Bayerischer Hof, містили відлуння 1938 року. Тоді столиця Баварії стала місцем проведення конференції, яка закінчилася підписанням горезвісної Мюнхенської угоди, згідно з якою європейські держави погодилися поступитися Судетами Німеччині, безпідставно повіривши, що це збереже мир.

«Ми всі знаємо, що зовні насувається шторм. Але тут, в Bayerischer Hof, все здається нормальним. Все залишається рутиною до тих пір, поки український парламентар не починає наполегливо говорити аудиторії, що ми не діємо достатньо швидко», - прокоментував декан Коледжу міжнародних досліджень і досліджень безпеки в німецькому Центрі Маршалла Ендрю Мічта.

Єдиними, хто посміхався на цьогорічній Мюнхенській конференції, були оборонні підрядники. Продаж зброї переживають бум за всіма показниками. Навіть Німеччина, яка впродовж останніх років відточувала свою майстерність пояснювати невиконання зобов’язань щодо оборонних витрат в рамках НАТО, пообіцяла змінити курс.

Більше того, німецькі чиновники, здається, намагалися перевершити один одного в спробах довести, хто з них тепер став більшим «яструбом». Канцлер Олаф Шольц пообіцяв «постійно» виконувати встановлений в НАТО показник оборонних витрат на рівні 2% від ВВП. Новий німецький міністр оборони Борис Пісторіус, який належить до СДПН, як і канцлер Шольц, пішов ще далі і наголосив, що 2% від ВВП не вистачить, щоб розібратися з викликами попереду.

«Варто пам’ятати, що на початку минулого року головні соціал-демократи все ще закликали США прибрати всі свої ядерні боєголовки з німецької території. Іншими словами, якщо навіть німці усвідомили небезпеку геополітичного становища сьогодні, тоді, цілком можливо, це той момент, коли варто почати непокоїтися по-справжньому», - йдеться в статті.

Фото: trend.az

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]