Тугу за Батьківщиною відчувають 70% українських біженців за кордоном, — опитуванння


Серед головних проблем, які турбуютьукраїнських біженців під час перебування за кордоном, є тривога за те, що відбувається в Україні (87,5%), тривога за родичів, близьких людей, що залишилися в Україні (80%), тугау за Батьківщиною (70%).
Такі результати соціологічного опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова з 20 липня по 25 серпня 2022 року.
Були опитані 511 біженців у 30 країнах. Найбільше серед опитаних біженців, що перебували на території Польщі (110 осіб) та Німеччини (85 осіб). 231 особа була опитана в інших країнах Європейського Союзу, 63 особи — в країнах поза ЄС (Молдова, Туреччина, Швейцарія, Велика Британія, США, Ізраїль).
Слід зазначити, що соціологи відмічають, що серед біженців переважають жінки (93%). Найбільші вікові групи респондентів становлять люди віком від 30 до 39 років (42%) та від 40 до 49 років (29%). 83% біженців — люди з вищою або незакінченою вищою освітою.
Найбільш представленими серед опитаних соціальними групами є висококваліфіковані фахівці (30%), керівники підприємств та їх підрозділів (14%), підприємці (14%), кваліфіковані робітники (12%), домогосподарки (11%).
90% опитаних біженців до війни мешкали у містах, 10% — у селах. Найбільше (45%) біженців виїхали після початку війни з центральних областей України (переважно це жителі Києва (23% усіх опитаних) та Київської області (9%)), 31% — зі східних областей, 16% — з південних областей і 8% — із західних областей.
51% респондентів відповіли, що вдома переважно розмовляють російською мовою, 40% — переважно українською. 70% вважають рідною українську мову, 20% — російську.
Тільки 4,5% опитаних зазначили, що їх житло після початку воєнних дій було повністю зруйноване, 8% — що воно постраждало, але може бути відновлене (відремонтоване).
Даючи відповідь стосовно намірів повернення в Україну, 36% респондентів висловлюють намір повернутися після того, як переконаються, що в місцевості, де вони жили, безпечно перебувати, 35% — відразу після того, як закінчиться війна, 13% — через рік або через кілька років після закінчення війни, 7% — після того, як відновить роботу підприємство, на якому вони працювали або будуть впевнені, що знайдуть іншу роботу у себе вдома, 11% планують повернутися найближчим часом, а 7% взагалі не планують повертатися в Україну (серед тих, хто має постійну роботу в країні перебування, таких 18%).
«Аргумент»
В тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 19:18
- Вночі Україна перейде на літній час
- 18:30
- ЄС накладатиме обмеження на країни, які допомагають росії обійти санкції – The Telegraph
- 16:23
- Проблеми у медицині, з якими стикалися українці під час війни (ОПИТУВАННЯ)
- 15:10
- Україна не може почати контрнаступ через нестачу зброї - Зеленський
- 14:58
- За кілька днів до підриву Північних потоків там були військові кораблі рф - t-online
- 14:52
- Сьогодні в Чорному морі на бойовому чергуванні знаходиться 10 кораблів російських загарбників
- 13:52
- Євросоюз готує санкції за "торгівлю пральними машинами" з Росією проти країн, які займаються реекспортом
- 13:12
- Надрові колаборанти: в російському підприємстві засвітився співвласник українського бізнесу
- 12:46
- Економіка України в умовах війни: потенціал, можливості, перспективи
- 11:36
- Легендарний професор Снайдер зустрівся зі солдатом, який в окопі читав його книгу
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .