Туреччина масово відмовляє росіянам у дозволах на проживання
Туреччина масово відмовляє росіянам у дозволах на проживання. Причому як у первинному документі, так і у його продовженні. Про це пише видання The Moscow Times, визнане Мін'юстом іноагентом. Складнощі з оформленням посвідки на проживання відзначаються у всіх містах Туреччини. У деяких регіонах місцева влада посилює вимоги, наприклад, вимагають виписки з турецьких банків зі щомісячними надходженнями на рахунок.
Про це пише російське видання Коммерсант.
Співрозмовниця “Ъ FM” Крістіна у 2023 році не змогла продовжити ВНЖ у Туреччині:
«Ми переїхали до Анталії у січні 2022 року. Встигли знайти квартиру за адекватною ціною у Лимані, подали на ВНЖ. Нам схвалили первинний на рік — з 1 березня 2022 року по 1 березня 2023 року. Цього року на рандеву ми записувалися у січні, призначили на 28 березня, рівно за місяць ми отримали відмову. Дуже, звичайно, засмутилися. Проблема однозначно масова. Я особисто знаю тут приблизно 15 сімей, які не схвалили нікому — ні первинне, ні продовження».
Проблеми виникають насамперед у охочих отримати так званий туристичний ВНЖ, зазначає директор міжнародних програм імміграційно-візової агенції «Єврорезидент» Софія Дефоссе-Аксютіна. Отримання робочого посвідки на проживання поки що доступне, зазначає співрозмовниця “Ъ FM”:
«Здебільшого отримують відмови щодо туристичних ВНЖ. Як видається, квота на цей тип посвідки на проживання вже перевиконана, і дуже багато заявників, які запитують саме такий вид на проживання. Відмов немає, наприклад, у робітників ВНЖ.
Туристичний дозвіл на проживання не дозволяє іноземцю працювати за наймом і видавався на один рік. Що стосується підстав відмов, в основному це невідповідність фактичної мети ВНЖ, заявленої в клопотанні, і реальної немає можливості довести стабільний дохід, якісь проблеми з комплектацією досьє».
Перші проблеми з оформленням ВНЗ у Туреччині виникли ще минулого року. Тоді влада спочатку визначила регіони, де оренда нерухомості перестала вважатися підставою для видачі документа. А наприкінці грудня росіяни почали отримувати масові відмови у наданні посвідки на проживання. Зараз у популярних містах — Стамбулі та Анталії, частка відхилених заявок сягає 50%, розповів голова імміграційної компанії BE Local Сергій Кошурін: «Якщо взяти деякі регіони, такі як Мугла чи Ізмір, там було близько 100% відмов. Нині нічого й не змінилося, подаватися на ВНЖ там марно. Навіть щодо купівлі нерухомості дуже багато відмов. В Анталії та Стамбулі ситуація краща, 50% на користь схвалення. Відповідно, це стосується всього регіону Анталії. Але все одно відмов дуже багато. Іноді взагалі без причини, іноді за статтею №32 є недостатні підстави для туристичного посвідки на проживання. Вкрай розпливчаста історія».
Минулого року росіяни в Туреччині поставили рекорд із оформлення ВНЖ, повідомляло управління з міграції країни. Тоді громадяни Росії отримали понад 150 тис. видів проживання. Це максимум серед усіх іноземців у Туреччині. Причому більшість заявників оформили саме туристичні ВНЖ — їхню частку припало понад 130 тис.
Вгорі: Стамбул, фото з відкритих джерел
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- Дощі та сніг: синоптик розповів про погоду до та після Різдва
- 14:07
- Різдвяний Святвечір: наші традиції
- 12:03
- WP про постачання ЗСУ бракованих мін: це може зруйнувати довіру партнерів до Києва
- 10:01
- Президент України зустрівся з Всеукраїнською радою церков
- 08:00
- У Середземному морі після вибуху на борту затонуло російське судно "Ursa Major"
- 20:00
- У вівторок в Україні буде хмарно, дощі на заході та Одещині, сніг у горах
- 19:48
- Чому все більше стартапів обирають DeFi для залучення капіталу?
- 18:05
- Різдвяне послання Патріарха Варфоломія вірним
- 17:02
- рф планує наступ на Херсон силами 4 тис військових
- 16:07
- Як Тімур Міндіч і Офіс президента заробляють на війні
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.