У Кабміні вкотре перенесли дату завершення дефіциту бензину: названо нову причину

|
Версия для печатиВерсия для печати

У Міністерстві інфраструктури озвучили новий прогноз, коли в країні зникне дефіцитбензину.

Про це міністр інфраструктури України Олександр Кубраков заявив в інтерв’ю Financial Times.

За його словами, проблема з дефіцитом пального зникне в Україні до осені – це можливо тільки після укладення нових контрактів з постачальниками.

Крім того, за його словами, на сьогодні нестача палива Україна викликана його постачанням вантажівками та потягами через кордони. Наприклад, Україна втратила можливість доставляти його Чорним морем з Азербайджану та Румунії. Також постачання припинено з Білорусі.

“Увесь наш імпорт – з ЄС. Зараз імпортуємо з Бельгії, Нідерландів”, – зазначив міністр.

При цьому, за інформацією заступника керівника Офісу президента Ростислава Шурми, за раз на територію України щодня проїжджає до 230 бензовозів. До війни Україна імпортувала через кордони з Польщею, Угорщиною, Словаччиною, Румунією лише 5% пального, а зараз цей показник становить 100%.

Шурма додав, що, Україна уже збільшила пропускну спроможність на кордонах з ЄС у десятки разів і прагне подвоїти цю потужність.

Імпорт палива з Європи вже зменшив дефіцит після піку в травні. Кількість постачальників дизельного палива за останній місяць зросла більш ніж вдвічі, хоча постачання пропан-бутану та бензину зростають повільніше.

Нагадаємо, раніше експерти називали червень-липень можливим періодом вирішення проблеми з нестачею пального.

Секретар РНБО Олексій Данілов заявляв, що не варто очікувати повернення рівня цін на пальне, які були в Україні до повномасштабного вторгнення рф. Але ситуація з нестачею бензину та дизпалива вирішиться незабаром.

Водночас, на сьогодні вже зрозуміло, що на оперативне відновлення діяльності Кременчуцького НПЗ надіє немає. За словами голови Полтавської облдержадміністрації Дмитра Луніна, та кількість ракет, яка вдарила по НПЗ, свідчить про те, що найближчим часом підприємство не працюватиме.

З іншого боку, експерти вважають, що в України є можливості організувати виробництво синтетичних моторних палив із вугілля та створити обладнання для виробництва бензину європейського стандарту із застосуванням природного газу малопотужних родовищ України.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:29
Генерали повинні бути в окопах, - Зеленський про новації управлінні в ЗСУ
20:00
У неділю сніжитиме на заході та дощитиме на сході України
18:08
Марина Данилюк-Ярмолаєва: Нинішні "еліти" вважають громадян черню, якій можна не говорити правду
16:01
Епіфаній: Пам'ять про Голодомори має передати розуміння того, що варто очікувати від режиму Кремля
15:45
Пам'ятаймо про Голодомор! Загальнонаціональна хвилина мовчання
15:09
Удар Storm Shadow по штабу зс рф у Курській області: ліквідовано російського генерала Солодчука, 18 офіцерів рф та 500 солдатів КНДР, - Global Defense Corp
14:10
Радник президента визнав, що взагалі-то "плану стійкості" ще немає, є лише "хотєлкі" "на стадії підготовки"
12:29
Це також "план стійкості" Зеленського: скандальна посол України Ілащук вручила грамоту та медаль головному мафіозі Болгарії Пеєвському, - журналіст Шлінчак (ФОТО)
12:01
Бутусов: Чому СБУ та ДБР не припинять постачання на фронт тисяч бракованих мінометних мін? Відповідь МО: тому що міни "неправильно намочені"
10:02
Корумпований детектив Ткачук та тютюновий скандал: чому важливо перезавантажити БЕБ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]