У Львові розпочався суд у справі покидька Медведчука

|
Версия для печатиВерсия для печати

Личаківський райсуд Львова почав розгляд обвинувачення проти Віктора Медведчука у державній зраді та розграбуванні національних цінностей. Суддя оголосив засідання закритим.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

О 10:30 в Личаківському районному суді міста Львова розпочався розгляд кримінальної справи щодо обвинувачення Віктора Медведчука за фактом держзради (передання агресору секретної інформації про військовий підрозділ ЗСУ) та замаху на розкрадання національних цінностей в окупованому Криму.

Під час обговорення щодо присутності на судовому засіданні ЗМІ та трансляції процесу прокурор подав клопотання про закритість засідання.

«Вважаю, що потрібно знійснювати провадження у закритому форматі судового засідання, оскільки присутність ЗМІ зможе призвести до розголошення таємниці, що охороняється законом. А також з метою забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у даному кримінальному провадженні. Під час досудового розслідування після введення досудового стану всі процесуальні дії з підозрюваним проводилися в умовах тримання його під вартою також в іншому кримінальному провадженні. У зв’язку з чим доступ сторонніх осіб до нього було обмежено. Враховуючи обвинувачення Медведчука В.В. про діяльність з вищим керівництвом країни-агресора на шкоду державним інтересам України, а також дію воєнного стану, присутність на судовому засіданні осіб, які не є учасниками процесу, загрожує нашій безпеці і обороні», - зазначив прокурор.

Клопотання було підтримане адвокатами обвинувачуваного та суддею Григорієм Жовніром.

Віктор Медведчук бере участь у засіданні за допомогою відеозв'язку із приміщень Київського апеляційного суду. До Львова його не везли, проте, як у Львові, так і в Києві на засіданні присутні його адвокати.

Якщо його провину доведуть, Медведчуку загрожує до 15 років позбавлення волі.

Як повідомлялося, 9 червня Личаківський районний суд Львова продовжив арешт Медведчука під вартою без визначення розміру застави підозрюваному терміном на 60 днів, тобто до 9 серпня 2022 року.

Генпрокурор Ірина Венедіктова 11 травня 2021 року підписала повідомлення про підозру депутатам від ОПЗЖ Віктору Медведчуку і Тарасу Козаку у держзраді та замаху на розграбування національних ресурсів у Криму.

Слідство вважає, що Медведчук домовлявся з державою-агресором для перереєстрації родовища "Глибока" в Чорному морі за 75 км від Феодосії і видобутку корисних копалин, які є національним ресурсом України.

Окрім цього, Медведчука підозрюють у держзраді (передання агресору секретної інформації про військовий підрозділ ЗСУ).

Печерський районний суд Києва 13 травня 2021 року обрав Медведчуку запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту та зобов'язав його носити засіб контролю - електронний браслет.

Козака суд оголосив у розшук.

20 серпня 2021 року Венедіктова заявила про завершення слідства у справі про державну зраду Медведчука і Козака.

27 лютого 2022 року стало відомо, що Медведчук втік.

12 квітня внаслідок спецоперації, проведеної Службою безпеки України, його затримали. Личаківський районний суд Львова обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Також Личаківський райсуд заарештував 154 об'єкти рухомого і нерухомого майна Медведчука та його дружини Оксани Марченко.

2 червня слідчі Державного бюро розслідувань завершили досудове розслідування у справі Медведчука про держзраду (ст. 111) та порушення законів і звичаїв війни (ст. 438 ККУ). Йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю в Україні короткочасні дощі, на півдні до +28°С
19:08
Міністр-кримінальник Сольський подав заяву про відставку
18:03
Автівки на потреби армії: який транспорт можуть забрати
16:24
Голову райсуду на Дніпропетровщині взяли на хабарі
16:15
Антитютюнові активісти заплуталися у власній бухгалтерії і не хочуть звітувати за отримані гранти
14:18
ПЦУ спростувала міф про те, що жінкам неможна перебувати у церква в брюках і з непокритою головою
12:59
Щільність застосування дронів на бахмутському напрямку небачена раніше — військовий
10:55
Шабунін: Офіс Генпрокурора закрив понад 1,2 тис. проваджень щодо бізнесу, проте лише 2 з них належать БЕБ, яке "стриже" підприємців
09:02
Офіс генпрокурора після аудиту закрив кожну п'яту справу проти бізнесу, найбільше "туфти" плодить ДБР "імені Татарова"
08:27
Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова КМУ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]