Україна без флоту перемагає росію в морі - Forbes

|
Версия для печатиВерсия для печати

ВМС України після затоплення свого флагмана залишилися без жодного великого бойового судна. Але це не заважає їм розбивати російські сили в Чорному морі. Звісно ж, з допомогою сухопутних української військ.

Про це пише Forbes, нагадуючи, що в понеділок безпілотник TB-2 «Байрактар», який належав українським ВМС, вдарив ракетами по двох патрульних катерах росії, сильно пошкодивши або й навіть знищивши їх. Тож можна сміливо додати два 17-метрові катери класу «Раптор» до списку російських суден, які українці або потопили, або пошкодили досить сильно, щоб вони більше не могли брати участь у війні.

Морські втрати росії, звісно ж, включають також ракетний крейсер «Москва», який потопили дві українські ракети «Нептун», запущені 13 квітня з узбережжя. Це судно було флагманом Чорноморського флоту рф, який складається з близько двох десятків кораблів. За три тижні до того, 24 березня, в порту окупованого Бердянська раптом спалахнув великий десантний корабель класу «Тапір». Причиною пожежі стало точне влучання української ракети «Точка-У», після якого почалася ланцюгова реакція. Тож російське судно «Саратов» дуже швидко потонуло. Кілька десантних кораблів поруч з ним теж були пошкоджені й втратили членів екіпажів. Удари по десантним силам рф сильно вплинули на ширше російське вторгнення в Україну, яке почалося з ракетних ударів в ніч з 23 на 24 лютого.

Втративши три великі десантні кораблі, а також крейсер «Москва» з його ракетами дальньої дії, Чорноморський флот рф більше не може ані доставити значні сухопутні російські сили, ані захистити їх від повітряних і ракетних атак. Це майже напевне означає, що росія більше не може відкрити прибережний фронт вздовж західного українського узбережжя, щоб атакувати стратегічно важливий порт Одеси, який залишається головним стратегічним виходом України до моря.

«Це може вивільнити Одеський гарнізон з його резервною 5-ю танковою бригадою і неушкодженими батальйонами танків Т-72 для підтримки української кампанії на сході поблизу порту Херсона, який з початку березня окупований росіянами», - йдеться в статті.

«Москва», «Саратов» й інші десантні судна - це найбільш тяжкі військово-морські втрати росії, але не єдині. 22 березня чи раніше українські війська в Маріуполі вдарили по катеру класу «Раптор» щонайменше однією протитанковою ракетою «Конкурс», коли російське судно патрулювало узбережжя. Таким чином, два великих кораблі росії потонули, ще два пошкоджені, три патрульні катери підбиті, якщо не знищені. А до початку вторгнення цей регіональний російський флот включав лише 7 великих кораблів - фрегатів і корветів плюс крейсер «Москва», а також півдесятка десантних кораблів, 6 чи 7 катерів класу «Раптор» і приблизно шість дизельних субмарин.

Варто пам’ятати, що Туреччина контролює Босфорську протоку, яка сполучає Середземне і Чорне моря. Анкара твердо підтримує незалежність України і озброює її безпілотниками TB-2 «Байрактар». Турецька сторона також не дозволяє російському флоту відправляти в акваторію додаткові судна в той час, коли Чорноморський флот страждає від втрат. Тож лише всього за тиждень завдяки українським зусиллям Чорноморський флот рф став меншим і слабшим. Поки війна не закінчиться і Туреччина не відкриє Босфор, доти немає жодного шансу на відновлення сил цього флоту. Український удар по російських катерах в понеділок ілюструє, в яких тяжких умовах опинився Чорноморський рф. Очевидно, що росія більше не може захистити судна, які в неї ще залишилися, від ударів з неба.

Крейсер «Москва» з його протиповітряними радарами і ракетами С-300 на борту теоретично був головним захисником флоту від повітряних атак. Але виявилося, що корабель не зміг захистити навіть себе. Тепер безпека Чорноморського флоту рф залежить від трьох фрегатів класу «Буревісник». Ці судна серед найновіших у росії. Власне, більших кораблів російська оборонна промисловість зараз і не здатна побудувати через виробничі проблеми або заборону на імпорт великих корабельних двигунів.

Але три фрегати: «Адмірал Грігоровіч», «Адмірал Ессен» і «Адмірал Макаров», - озброєні ракетами «Бук» з радіусом дії до 30 миль. На борту кожного з них 24 таких ракети. Навіть з підтримкою винищувачів і батарей класу «земля-небо» на території окупованого Криму ці фрегати не можуть закрити "парасолькою" весь простір дії Чорноморського флоту, який розтягнувся на 300-400 миль вздовж узбережжя від Одеси до Маріуполя. Україна продемонструвала, що здатна використовувати прогалини в російській ППО на морі.

Теоретично безпілотники TB-2 «Байрактар» - це невелика, але добре озброєна ціль. І добре підготовлений і тренований флот повинен вміти виявляти і знищувати їх. Але якщо один український «Байрактар» може потопити пару російських патрульних катерів, виникає питання, що об’єднані сили Києва, які включають інші безпілотники, ракети «Нептун», а також ракети «Точка-У» і протитанкові ракети, скоро зроблять з Чорноморським флотом рф. І це ще не прибули протикорабельні ракети з Великої Британії і США.

«Російський флот програє у морській війні Україні, ворогу, у якого навіть немає кораблів», - пише видання.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю дощитиме в Карпатах і на сході, вдень до +20°С
19:59
Українці гинуть за мільярди Ахметова: благодійне товариство ФК "Шахтар" отримало бронь від мобілізації
19:28
США та Великобританія перевіряють криптовалютні транзакції на суму понад $20 млрд, що пройшли через російську біржу
19:10
The Telegraph: Яка зброя може змінити хід війни в Україні
18:46
Зеленський: рф готує новий наступ у травні-червні, ми не готові до цього (уточнення)
18:07
Як Китай поглинає колись вільний Гонконг
16:59
Чисельність населення України на вільних територіях 31,5 мільйона
14:10
«Чия система витримає, той і переможе»: що стоїть за останніми обстрілами росією енергетичної інфраструктури України
13:59
РПЦ оголосила “священну війну” Україні (документ)
12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]