Українці змушені дізнаватися про деталі переговорів по експорту зерна від західної преси
![Версия для печати Версия для печати](/sites/all/modules/print/icons/print_icon.gif)
![](https://argumentua.com/sites/default/files/original_59.jpg?1658301288)
Українська влада не повідомляє суспільству про власну позицію на вкрай важливих для економіки країни в умовах війни переговорах щодо заблокованого росією експорту зерна з українських портів. При цьому відомо, що переговори з агресором Україна проводить, хоча і за участі Туреччини та ООН в якості посередників.
Єдиним джерелом отртмувати бодай якусь інформацію щодо переговорів залишаються західні ЗМІ.
Так, джерела Financial Times стверджують, що можуть бути створені два координаційні центри, вірогідно, в Одесі та Стамбулі з представниками всіх країн, які беруть учать у перемовинах щодо «зеленого» коридору. Начебто з метою розблокування українських чорноморських портів.
Наразі триває деталізація та фінальне узгодження домовленостей між Україною, ООН, Туреччиною та рф щодо розблокування чорноморських портів за підсумками зустрічі в Стамбулі 13 липня.
Не вирішеним залишається питання забезпечення безпеки портів і суден для вивезення заблокованого в Україні зерна визначеними коридорами.
Видання пише, що Україна та рф домовилися перевіряти судна, які прямують до та з портів, у двох контрольних центрах – одному в Стамбулі, а другому – на Чорному морі (ймовірно, в Одесі). Постає питання, хто може представляти в такому центрі росію, яка вбиває українців. Агресор наполягає, аби це були посадовці з колишньої радянської країни, зʼясували FT.
Співрозмовники видання кажуть, що росія нібито гарантує, що не буде завдавати ударів по вантажних суднах. Але Україна наразі не впевнена в безпечності пропозиції безпечного коридору, і вимагає гарантії того, що росія не нападе на українські порти.
Українські чиновники припускають, що рамка угоди може бути узгоджена в найближчі кілька днів. Але відсутність згоди щодо ключових питань означає, що до відновлення поставок можуть минути тижні.
Щодо безпекових гарантій зазначається, що президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, чиї тісні зв’язки з Києвом і Москвою дозволили йому бути посередником у перемовинах, сподівався отримати такі гарантії від Путіна на тристоронньому саміті в Тегерані у вівторок.
Водночас західні партнери Украіїни, зокрема Німеччина скептично ставляться до угоди між Україною та росією щодо експорту зерна.
Раніше, не посвячуючи українців в деталі переговорів, очільник МЗС Кулеба: Домовленість між ООН,Туреччиною, Україною і росією щодо експорту зерна - на фінальній стадії
В тему:
- До міністрів тильки зараз дійшло: якщо воюємо з Росією, то нічого туди їздити
- Як деблокувати українське зерно або та запобігти голоду в світі - The Economist
- 22% сільгоспугідь України знаходиться на окупованій території - NASA
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:58
- Грузія демократична не здається: сьогодні 83-й день протестів
- 20:45
- В Києві відбулася панахида на честь Героїв Небесної Сотні
- 20:40
- ЄС готує зброю Україні на суму до €10 мільярдів – ЗМІ
- 20:35
- Генштаб змінив трьох комбригів на Курахівському напрямку
- 20:13
- Франція скликає уже другий саміт щодо безпеки Європи
- 20:09
- Держдума рф ратифікувала "оборонний" договір із Білорусією, який втягує її у війну з Україною
- 20:00
- У середу трохи сніжитиме на заході та півночі України
- 19:06
- Не кращі за комуністів: "завдяки" малокультурній владі майже втрачена пам'ятка архітектури національного значення - Церква Різдва на Полтавщині
- 19:00
- Там, де при владі відповідальні люди, а не брехлива, аморальна гопота: Фінляндія та Швеція скликали термінові наради парламентів щодо України
- 18:54
- Жодна країна світу не допомагала Україні на початку повномасштабного вторгнення РФ, - про це заявив Зеленський, який брехав про неможливість вже очевидного нападу РФ
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.