Українці змушені дізнаватися про деталі переговорів по експорту зерна від західної преси

|
Версия для печатиВерсия для печати

Українська влада не повідомляє суспільству про власну позицію на вкрай важливих для економіки країни в умовах війни переговорах щодо заблокованого росією експорту зерна з українських портів. При цьому відомо, що переговори з агресором Україна проводить, хоча і за участі Туреччини та ООН в якості посередників.

Єдиним джерелом отртмувати бодай якусь інформацію щодо переговорів залишаються західні ЗМІ.

Так, джерела Financial Times стверджують, що можуть бути створені два координаційні центри, вірогідно, в Одесі та Стамбулі з представниками всіх країн, які беруть учать у перемовинах щодо «зеленого» коридору. Начебто з метою розблокування українських чорноморських портів.

Наразі триває деталізація та фінальне узгодження домовленостей між Україною, ООН, Туреччиною та рф щодо розблокування чорноморських портів за підсумками зустрічі в Стамбулі 13 липня.

Не вирішеним залишається питання забезпечення безпеки портів і суден для вивезення заблокованого в Україні зерна визначеними коридорами.

Видання пише, що Україна та рф домовилися перевіряти судна, які прямують до та з портів, у двох контрольних центрах – одному в Стамбулі, а другому – на Чорному морі (ймовірно, в Одесі). Постає питання, хто може представляти в такому центрі росію, яка вбиває українців. Агресор наполягає, аби це були посадовці з колишньої радянської країни, зʼясували FT.

Співрозмовники видання кажуть, що росія нібито гарантує, що не буде завдавати ударів по вантажних суднах. Але Україна наразі не впевнена в безпечності пропозиції безпечного коридору, і вимагає гарантії того, що росія не нападе на українські порти.

Українські чиновники припускають, що рамка угоди може бути узгоджена в найближчі кілька днів. Але відсутність згоди щодо ключових питань означає, що до відновлення поставок можуть минути тижні.

Щодо безпекових гарантій зазначається, що президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, чиї тісні зв’язки з Києвом і Москвою дозволили йому бути посередником у перемовинах, сподівався отримати такі гарантії від Путіна на тристоронньому саміті в Тегерані у вівторок.

Водночас західні партнери Украіїни, зокрема Німеччина скептично ставляться до угоди між Україною та росією щодо експорту зерна.

Раніше, не посвячуючи українців в деталі переговорів, очільник МЗС Кулеба: Домовленість між ООН,Туреччиною, Україною і росією щодо експорту зерна - на фінальній стадії

«Аргумент»


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Новини партнерів

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]