Українці змушені дізнаватися про деталі переговорів по експорту зерна від західної преси


Українська влада не повідомляє суспільству про власну позицію на вкрай важливих для економіки країни в умовах війни переговорах щодо заблокованого росією експорту зерна з українських портів. При цьому відомо, що переговори з агресором Україна проводить, хоча і за участі Туреччини та ООН в якості посередників.
Єдиним джерелом отртмувати бодай якусь інформацію щодо переговорів залишаються західні ЗМІ.
Так, джерела Financial Times стверджують, що можуть бути створені два координаційні центри, вірогідно, в Одесі та Стамбулі з представниками всіх країн, які беруть учать у перемовинах щодо «зеленого» коридору. Начебто з метою розблокування українських чорноморських портів.
Наразі триває деталізація та фінальне узгодження домовленостей між Україною, ООН, Туреччиною та рф щодо розблокування чорноморських портів за підсумками зустрічі в Стамбулі 13 липня.
Не вирішеним залишається питання забезпечення безпеки портів і суден для вивезення заблокованого в Україні зерна визначеними коридорами.
Видання пише, що Україна та рф домовилися перевіряти судна, які прямують до та з портів, у двох контрольних центрах – одному в Стамбулі, а другому – на Чорному морі (ймовірно, в Одесі). Постає питання, хто може представляти в такому центрі росію, яка вбиває українців. Агресор наполягає, аби це були посадовці з колишньої радянської країни, зʼясували FT.
Співрозмовники видання кажуть, що росія нібито гарантує, що не буде завдавати ударів по вантажних суднах. Але Україна наразі не впевнена в безпечності пропозиції безпечного коридору, і вимагає гарантії того, що росія не нападе на українські порти.
Українські чиновники припускають, що рамка угоди може бути узгоджена в найближчі кілька днів. Але відсутність згоди щодо ключових питань означає, що до відновлення поставок можуть минути тижні.
Щодо безпекових гарантій зазначається, що президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, чиї тісні зв’язки з Києвом і Москвою дозволили йому бути посередником у перемовинах, сподівався отримати такі гарантії від Путіна на тристоронньому саміті в Тегерані у вівторок.
Водночас західні партнери Украіїни, зокрема Німеччина скептично ставляться до угоди між Україною та росією щодо експорту зерна.
Раніше, не посвячуючи українців в деталі переговорів, очільник МЗС Кулеба: Домовленість між ООН,Туреччиною, Україною і росією щодо експорту зерна - на фінальній стадії
В тему:
- До міністрів тильки зараз дійшло: якщо воюємо з Росією, то нічого туди їздити
- Як деблокувати українське зерно або та запобігти голоду в світі - The Economist
- 22% сільгоспугідь України знаходиться на окупованій території - NASA
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 12:06
- ДБР прийшло з обшуками до невістки Южаніної
- 11:41
- "Павутина": Моссад зробив в Ірані те саме, що СБУ в росії
- 10:45
- Після НАБУ, поліції та СБУ з обшуками до президента Національної академії аграрних наук прийшло ДБР. Слідство триває роками, але він і досі на посаді. Усі при грошах
- 09:01
- Ізраїль атакував Іран ракетами та вбив кількох топ-посадовців
- 08:00
- Ворог просунувся у Запорізькій області та Донеччині
- 20:00
- В Україні у п'ятницю - дощі, вітер, вдень до +20°
- 19:27
- Іштван Цап, засуджений за хабарництво, знову претендує на посаду заступника міського голови Ужгорода
- 18:50
- Спецпенсіонери відсудили у ПФ 35 мільярдів підвищених пенсій, – Гетманцев
- 17:55
- Україна домовилась з ФРН про постачання ППО Iris-T на три роки
- 16:27
- На Нікопольщині ще одна громада приєдналася до ПЦУ