Україна та Чехія підписали безпекову угоду, текст опубліковано

|
Версия для печатиВерсия для печати

Україна і Чехія підписали двосторонню безпекову угоду у продовження Вільнюської декларації "Групи семи" щодо "гарантій безпеки" для України; це 24-та подібна угода.

Як повідомляє "Європейська правда", про це оголосила пресслужба Офісу президента.

Угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку між Україною та Чехією підписали на полях саміту Європейської політичної спільноти у Великій Британії президент Володимир Зеленський і чеський прем’єр-міністр Петр Фіала. 

"Значну частину угоди присвячено посиленій співпраці у військово-технічній сфері, передусім ідеться про боєприпаси малого та великого калібрів, можливості виробництва стрілецької зброї та легких озброєнь, а також БПЛА, засобів радіоелектронної боротьби та важкої техніки", – акцентували у комюніке Офісу президента.

Чехія планує і надалі допомагати Україні отримувати артилерійські снаряди калібрів 155 мм та 122 мм за підтримки країн-партнерів.  Крім того, угода передбачає посилення потужностей з виробництва боєприпасів на території обох країн та створення спільних підприємств. 

"Особливістю співробітництва у невійськовій сфері є партнерство Чехії з Дніпром та Дніпропетровською областю для відновлення, відбудови та сталого розвитку. Чехія також має намір відкрити у Дніпрі дипломатичне представництво для посилення співпраці й допомоги", – зазначають у комюніке.

Український текст документа вже опублікований на сайті ОП.

Великий розділ щодо безпеки та оборони ретельно розписує напрямки співпраці у багатьох сферах, від постачання військової техніки та боєприпасів до співпраці в оборонній промисловості та протидії кіберзагрозам. Співпраця оборонної промисловості зокрема передбачає можливість розміщення українських потужностей у Чехії з можливістю повернення в Україну, коли для цього буде сприятливий час; також планують створити сприятливі умови для роботи чеської оборонної промисловості на українській території.

"Чеська Республіка має намір підтримати інтеграцію оборонної промисловості України в європейську оборонну технологічну та промислову базу, ураховуючи також можливості, які надає Європейська оборонно-промислова стратегія та Європейська програма оборонної промисловості", – зазначають в угоді.

Чехія підтверджує, що продовжить активно допомагати Україні у рамках "коаліцій спроможностей", де бере участь, брати участь у Місії ЄС з військової допомоги Україні EUMAM, співпрацювати у сфері професійної військової освіти, а також надавати політичну підтримку Києву на міжнародній арені.

У разі майбутнього збройного нападу Росії на Україну передбачається скликання консультацій за запитом будь-якої зі сторін угоди протягом 24 годин у двосторонньому форматі або інакше, як обидві сторони вважатимуть за потрібне. 

"Чеська Республіка продовжуватиме підтримувати Україну на її шляху до членства в ЄС і надавати практичні рекомендації та допомогу… Учасники поглиблюватимуть двосторонні відносини шляхом подальшого зміцнення форматів регулярних консультацій та обміну практичним досвідом членства Чеської Республіки як у ЄС, так і в НАТО", – йдеться у документі. 

Цього ж дня відбулося підписання двосторонньої безпекової угоди України та Словенії, вона стала 25-м таким документом. 


На цю тему:

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:04
Начебто українська влада домовилася з російським олігархом Фрідманом: суд зняв арешт з акцій "Київстару". Чому саме - українцям, що гинуть в окопах, знати не потрібно
20:03
Фобія Зеленського щодо підвищення податків обійшлося держбюджету у 14 мільярдів
20:00
На вихідних в Україні сухо, вдень від 1° морозу до 4° тепла
19:15
День апостола Андрія Первозванного святкує завтра Україна
18:14
Касьянов: Про зрив мобілізації владою та аналогію із сьогоденням
17:08
Інтернет-безпека: як захистити свої персональні дані від шахраїв на гральних майданчиках
16:04
Московська церква продовжує знущатися над українцями в Україні
14:05
Бутусов розповів про бандитські "розборки" з трупом в столичному готелі: стрімко повертаються жахливі 90-ті, бандити наближені до влади
12:22
Вирок суду у ДТП з 16-річним водієм Infinity у Харкові: 8 років тюрми і по 1 млн дітям загиблого
10:35
У Британії судять п'ятьох шпигунів на користь рф

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]