Відсьогодні Нацбанк скасував фіксований курс гривні


Національний банк України (НБУ) оголосив про перехід до режиму керованої гнучкості обмінного курсу гривні із 3 жовтня, відмовляючись від фіксованого курсу гривні.
За цього режиму офіційний курс визначатиметься на міжбанківському ринку, а не встановлюватиметься директивно Національним банком, як це відбувалося з 24 лютого 2022 року, повідомляє пресслужба регулятора.
"Водночас НБУ і далі контролюватиме ситуацію на міжбанківському валютному ринку та на постійній основі компенсуватиме структурний дефіцит іноземної валюти на ринку, який зберігатиметься на прогнозному горизонті", – зазначається у повідомленні.
У Нацбанку уточнили, що завдяки компенсуванню дефіциту валюти регулятором курс на міжбанківському ринку зможе як зростати, так знижуватися, реагуючи відповідним чином на зміни в балансі попиту та пропозиції на валютному ринку.
"Крім того, Національний банк суттєво обмежуватиме курсові коливання, не допускаючи як значного послаблення гривні, так і суттєвого зміцнення", – наголошується у повідомленні.
Голова правління НБУ Андрій Пишний на брифінгу уточнив, що зусилля регулятора після переходу до режиму керованої гнучкості курсу гривні будуть спрямовані на стримування коливань курсу. Водночас він відмовився уточнити діапазон коливань, який Нацбанк вважає прийнятними.
"Ми ніколи не даємо курсових прогнозів та нашого бачення оптимального курсу", – сказав Пишний.
Водночас умови встановлення курсу продажу та купівлі валюти в готівковому сегменті ринку та формування банками карткового курсу не змінюються.
"Він працює в такому режимі вже майже півтора року, упродовж яких гривня як послаблювалася, так і суттєво зміцнювалася. НБУ продовжить докладати зусиль для сприяння належній роботі готівкового валютного ринку, зокрема мінімізуючи різницю між готівковим та офіційним курсами", – наголошується у повідомленні.
Голова правління НБУ Андрій Пишний наголосив, що рішення Нацбанку жодним чином не створює причин для збільшення попиту на готівкову валюту.
"Я вважаю, що сьогоднішнє рішення – це не проблема, це вирішення проблеми... І немає жодних причин для паніки, хоча б тому, що Національний банк чітко заявляє, що мова йде про керований процес, мова не йде про вільне плавання, мова йде про рекордний обсяг золотовалютних резервів і чітке розуміння Національним банком усіх викликів, які так чи інакше будуть покриті", – наголосив голова Нацбанку.
"Так, можлива тривога. Немає жодних підстав для неї... Для того сегменту, який купує готівкову валюту нічого не зміниться. Режим плаваючого курсу для вас вже є, він функціонує. Лише на минулому тижні гривня декілька разів сходила до одних параметрів і повернулася до інших", – запевнив Пишний.
У Нацбанку нагадали, що перехід до керованої гнучкості курсу є одним із кроків реалізації Стратегії помʼякшення валютних обмежень, переходу до більшої гнучкого обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування.
"Новий режим посилить стійкість української економіки та валютного ринку, сприятиме їх кращій адаптації до внутрішніх і зовнішніх шоків та зменшуватиме ризики накопичення валютних дисбалансів, які можуть генерувати тривале утримання фіксованого курсу", – додали у Нацбанку.
Як повідомлялося, раніше заступник глави Офісу президента Ростислав Шурма назвав корисною для економіки легку контрольовану девальвацію гривні та м’якшу монетарну політику.
Раніше міністр фінансів Сергій Марченко також заявляв, що його непокоїть зміцнення гривні, фундаментальних факторів для чого немає.
Нагадаємо, Національний банк з 21 липня 2022 року підвищив офіційний курс долара до гривні одразу на 25% – до 36,56 грн/$. З того часу його зафіксовано на цьому рівні.
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 18:06
- «Відмазки ніхто не прийме»: як діти еліти Ізраїлю пішли на війну
- 16:01
- Кібербитва за врожай: як штучний інтелект змінює сільське господарство
- 14:14
- Як Хав'єр Мілей "робитиме Аргентину великою": президент-лібертаріанець обіцяє "знести" Центробанк, перейти на долар і заборонити аборти
- 12:45
- Зеленський в Аргентині хоче подивитися в очі Орбану. Путіну він вже подивився
- 10:08
- "Ми - народна революція". Що відбувається в М'янмі, де за два роки громадянської війни свої будинки залишили майже два мільйони людей
- 08:00
- ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 10 грудня
- 20:00
- У неділю мокрий сніг і дощ на півдні та сході України
- 18:16
- Проблеми ЗСУ: адміністрування, контрнаступ і чи змінить Сирський Залужного
- 16:14
- Shahed з 4G, нічні дрони, безуспішна РЕБ: Сергій Флеш про ситуацію на війні
- 14:01
- Диверсія: Рада дала САП незалежність, але підступно відмовила в процесуальних інструментах; 1000 проваджень під загрозою закриття
Підписка на канал
Через те, що Facebook видалив сторінку видання «Аргумент» з 15 тис підписників за публікацію фото знищених окупантів на початку війни, ми вимушені створити канал у Телеграм, де окрім публікацій з сайту будуть додаткові інформаційні повідомлення. Всі бажаючі можуть підписатись натиснувши кнопку нижче.
—
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .