Війна проти України створює для росії проблеми в Центральній Азії - Bloomberg
Москва втрачає економічний і фінансовий вплив на країни в Центральній Азії, які дедалі швидше відходять на орбіту Китаю.
Історія вчить, що війни зазвичай мають непередбачувані наслідки і різні побічні ефекти далеко від поля битви. Наприклад, Громадянська війна в США виявилася доленосною для Центральної Азії. росія посилила контроль над регіоном, щоб постачати з нього бавовну, яка припинила надходити з рабовласницьких американських штатів.
Центральна Азія знову переживає побічні ефекти війни, але цього разу тієї, яку владімір путін розв’язав проти України, пише Bloomberg. Погіршення економічних перспектив росії може залишити мільйони вихідців з Центральної Азії без роботи, тим самим підриваючи потужні грошові потоки в їхні рідні країни. Але проблеми цих людей можуть ще більше нашкодити самій рф.
Наслідки війни для економічних відносин росії з Центральною Азією може потенційно пришвидшити повний перехід регіону на орбіту Китаю. Хоча ця тенденція стала дуже помітною ще в грудні. В той час, як Москва погрузла у війні на виснаження проти запеклих захисників України, Китай святкує три десятиліття відносин з незалежними країнами Центральної Азії. Китайський міністр закордонних справ Ван Ї цього тижня побував у Казахстані, де зустрічався з колегами з чотирьох інших країн регіону. Приїзд китайського дипломата заклав основу для візиту лідера КНР Сі Цзіньпіна, який відбудеться восени. Це буде велика дипломатична й геополітична заява, зважаючи на те6 що китайський лідер, уникав зустрічей G20 з початку пандемії COVID-19.
Розворот до Китаю може певною мірою компенсувати втрачені робочі місця в росії. Однак, приплив робітників назад в Центральну Азію може спровокувати соціально-економічні потрясіння в рідних країнах.
«Здатність відправляти молодих безробітних чоловіків на роботу в росію давала країнам в регіоні можливість скоротити напругу. Зрештою, навряд чи можна чекати чогось хорошого, коли велика частина населення - це молодь без роботи», - сказала редактор видання Diplomat Кетрін Патц.
Перш ніж атакувати сусідню Україну, росія показала світу свою уважність до Центральної Азії. Зокрема, вона втрутилася в ситуацію в Казахстані, коли там спалахнули протести минулого січня. Але тепер розбита армія путіна загрузла в Україні. Якраз в той час, коли китайські інтереси в сфері безпеки в регіоні лише зростають. Міністр оборони Вей Фенхе під час візиту в Казахстан у квітні подав сигнал про потенційну готовність Пекіна простягнути руку допомоги, зауваживши, що Китай твердо виступає проти будь-яких «кольорових революцій», нав’язаних зовні.
Підсумок такий: війна проти України сильно підриває економічні й фінансові відносини росії з Центральною Азією. І виник вакуум, який Китай готовий заповнити.
Фото: © Интерфакс
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У п'ятницю дощ і сніг - на заході та півночі України
- 18:00
- Повернення на службу після СЗЧ або дезертирства: президент підписав закон
- 17:34
- Президент підписав історичне підвищення податків в Україні
- 16:44
- У Львові на честь Ірини Фаріон перейменували вулицю
- 15:37
- Нідерланди "поставили на паузу" передачу Gripen Україні
- 14:21
- Повітряні сили атаку рф: збито 90% крилатих ракет, але є 12 влучань в енергооб'єкти
- 13:36
- Як працює лізинг нового авто в Україні
- 12:02
- Майно родичів ексміністра Ставицького нібито знову арештували, але ОГП не називає ані дату арешту, ані номера рішення суду, ані кримінальної справи
- 11:03
- SBS: Південна Корея відмовила Україні у продажі зброї
- 10:12
- Ракети росіян руйнують енергетику України (подробиці)
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.