В Україні хочуть відмінити вручення у школах золотих і срібних медалей.

|
Версия для печатиВерсия для печати

 У Верховній Раді ініціювали скасування виготовлення золотих і срібних медалей державного зразка для відмінників - задля економії коштів. Школам пропонують на власний розсуд відзначати випускників з високими оцінками.

Комітет Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій рекомендував відмінити вручення у школах золотих і срібних медалей. Про це повідомила в середу, 11 вересня, секретарка комітету, народна депутатка від фракції "Голос" Наталія Піпа, зазначає Deutsche Welle.

"За останні роки ми мали збільшення кількостей медалей, але водночас освітні розриви і зниження рівня знань випускників шкіл за час ковіду і великої війни… Цей анахронізм ще існує лиш у пострадянських країнах", - написала параламентарка у Facebook.

За її словами, таке рішення дозволить зекономити кошти державного бюджету на виготовлення медалей, а школи зможуть відзначати відмінників власними відзнаками.

За даними освітнього омбудсмена України Сергія Горбачова, в 2023 році держава витратила 1,8 мільйона гривень для закупівлі 21,3 тисячі медалей  (16 700 золотих і 4 600 срібних), а в 2022 році - 1,77 мільйона гривень на 20,6 тисячі медалей (15 900 золотих і 4 700 срібних). 

Отримання медалі зараз не дає переваг випускникам при вступі до закладу вищої освіти, а лише при вступі до закладу професійної (професійно-технічної) освіти. 

"Це слугує для них моральним заохоченням. Водночас для деяких батьків медалі - це публічне "самоствердження" батьків через успіхи дитини, а для деяких керівників, управлінь освіти - "самоствердження" та авторитет школи на кшталт "чим більше медалей - тим вище визнання", як у радянські часи. Але, на жаль, не завжди заслуженість медалі потім підтверджують результати ЗНО/НМТ", - зазначав у січні Горбачов.

На фото: Українські випускники танцюють на тлі зруйнованої російським ударом школи в Харкові / Фото: REUTERS

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]