Впровадження штучного інтелекту принесе світовій економіці до $4,4 трильйона на рік, але багатьом працівникам доведеться змінити професію - McKinsey

|
Версия для печатиВерсия для печати

Світовий бум генеративного штучного інтелекту викликає зростання багатьох галузей економіки, але також призведе до «глибоких потрясінь» для працівників розумової праці. Такий висновок міститься у новому звіті консалтингової компанії McKinsey.

Його основні положення переказує Bloomberg.

Згідно з дослідженням, впровадження ШІ на рівні програмного забезпечення потенційно принесе економічну вигоду у розмірі від 2,6 до 4,4 трильйона доларів на рік (що становить 4,4% усієї світової економіки). Насамперед від цього виграють галузі високих технологій, роздрібної торгівлі, банківської справи, туризму та логістики, передових виробництв та охорони здоров'я.

Аналітики розглянули 63 варіанти використання генеративного ШІ приблизно у 850 професіях. Як показало дослідження, залежно від впровадження технології за сферами зростання продуктивності може змінюватись від 0,1% до 0,6% протягом наступних 20 років.

Подібна трансформація посилить навантаження на робочу силу, особливо на високооплачуваних працівників розумової праці, діяльність яких «раніше вважалася відносно невразливою для автоматизації», йдеться в доповіді.

Ще кілька років тому McKinsey підраховувала, що близько половини робочого часу у всьому світі витрачається на завдання, які можна автоматизувати. Нині цей показник піднімається до 60-70%. Таким чином, співробітники можуть виявити, що їхній робочий час перерозподілено, а робочі місця ліквідовані. «Робітникам буде потрібна підтримка в навчанні новим навичкам. Дехто змінить професію», — йдеться у звіті. 

Приблизно 75% потенційної цінності від впровадження ШІ припадає на чотири бізнес-сфери: обслуговування клієнтів, маркетинг та продаж, програмне забезпечення, а також дослідження та розробки, оцінили в McKinsey.

Згідно зі звітом, лише банки за рахунок підвищення продуктивності за допомогою ІІ можуть отримати додатково 200-340 мільярдів доларів, що відповідає зростанню операційного прибутку всієї галузі в діапазоні між 9% та 15%.

У галузі досліджень та розробок ця технологія може підвищити продуктивність на 10–15%. Наприклад, у хімічній промисловості впровадження ШІ дозволить прискорити процес розробки нових ліків та матеріалів. Для фармацевтичних компаній це збільшить прибуток на 25%.

У своїх раніше дослідженнях McKinsey стверджувала, що 2027-й стане першим роком, коли ІІ зможе відповідати типовій продуктивності людини в завданнях, пов'язаних з «розумінням природної мови». Тепер компанія вважає, що це станеться вже 2023 року.

Вгорі: робот готує каву в барі в Нью-Йорку. 31 травня 2023 року. Фото: Spencer Platt / Getty Images / AFP / Scanpix / LETA


На цю тему:
 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]