П’ять принципів управління штучним інтелектом узгодили міністри цифровізації G7

|
Версия для печатиВерсия для печати

Міністри цифрових технологій «Великої сімки» (G7) найбільш індустріально розвинутих країн погодили п’ять принципів управління новими технологіями, такими як штучний інтелект, на тлі швидкого поширення у світі використання чат-ботів із застосуванням ШІ.

Як передає Укрінформ із посиланням на Kyodo, питання стандартів для відповідального використання ШІ є одним із пріоритетних під час дводенної міністерської зустрічі в місті Такасакі на північний захід від Токіо.

П’ять принципів включають:

  • верховенство права;
  • належний процесинг;
  • дотримання норм демократії;
  • повагу до прав людини;
  • використання можливостей ШІ для інновацій.

Передбачається, що ці принципи будуть включені до спільного комюніке за результатами зустрічі.

«Хоча розвиток технологій штучного інтелекту може зробити бізнес ефективнішим і продуктивнішим, він може створити несподівані виклики демократії», - цитує Kyodo слова міністра цифрових технологій Японії Таро Коно перед початком зустрічі.

Швидкі темпи розвитку штучного інтелекту підкреслили потребу в міжнародних стандартах, які б керували цією технологією, оскільки сьогодні багато країн намагаються встановлювати правила використання OpenAI ChatGPT на власний розсуд через проблеми з конфіденційністю.

Так, минулого місяця Італія накладала тимчасову заборону на використання ChatGPT, посилаючись на занепокоєння щодо несанкціонованого збору персональних даних, яку пізніше скасувала.

Міністри G7 також мають намір ухвалити план дій для сприяння відповідальному використанню ШІ та закликати всі зацікавлені сторони до широкої участі у розробці міжнародних стандартів.

Крім того, очікується, що міністри ухвалять окремий план дій щодо управління Інтернетом, який стосуватиметься питань протидії поширенню фейкових новин та іншим формам дезінформації, які, зокрема, масовано використовує росія для підтримки своєї агресії проти України.

«Невиправдана агресивна війна з боку росії в Україні призвела до онлайн і офлайн атак на цифрову інфраструктуру, що ще раз нагадує нам про важливість забезпечення її стійкості та підтримання вільного й відкритого Інтернету», – заявив міністр внутрішніх справ і комунікацій Японії Такеакі Мацумото.

В цьому контексті міністри обговорили створення захищеної мережевої інфраструктури для підтримки країн, що розвиваються, і сприяння співпраці для оптимізації ліній передачі даних між країнами.

Цього року на зустріч очільників цифрових відомств G7, до якої входять Велика Британія, Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія та Сполучені Штати, а також Європейський Союз, запрошені міністри з Індії та Індонезії, які приймають цьогорічні зустрічі країн «Великої двадцятки» (G20), а також України.

Фото: © Bet-Noir / iStock / Getty Images Plus

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]