WP: Єгипет відмовився від постачання ракет рф і почав виробляти боєприпаси для України

|
Версия для печатиВерсия для печати

Влада Єгипту після переговорів з американськими чиновниками у березні призупинила план таємних поставок ракет Росії і вирішила натомість виробляти боєприпаси для України.

Про це повідомляє The Washington Post (WP) з посиланням на документи Пентагону. Згідно з ними, Каїр схвалив продаж 152- та 155-міліметрових артилерійських снарядів у США для їх передачі Києву. Чи було здійснено постачання, невідомо. Видання називає це очевидною дипломатичною перемогою адміністрації США.

WP посилається на п'ять документів, опублікованих у Discord у результаті витоку. З документів випливає, що Єгипет мав намір використовувати свої потужності з виробництва зброї для України «як важіль» для отримання передових американських військових товарів». У першому документі від 17 лютого нібито сказано, що Єгипет наприкінці січня і на початку лютого «зробив кроки щодо таємного постачання ракет до Росії» — зокрема, встановивши ціну на ракети та запланувавши закупівлі для виробництва. У розмові від 31 січня міністр військового виробництва Мохамед Салах ад-Дін говорив президенту Єгипту Абдель Фаттаху ас-Сісі, що погоджена ціна — $1100, але вона може зрости до $1500 «через потенційне підвищення цін на латунь». Президент Єгипту також нібито хотів запросити в Росії спеціальне обладнання для підвищення точності ракет або якості єгипетських заводів, що їх виробляють.

Другий документ не датований, але WP припускає, що він стосується середини лютого. З нього випливає, що Єгипет розпочав створення лінії з виробництва ракет для російських збройних сил. Російські делегати нібито запросили закупівлю 15 тис. ракет $1100 за штуку, але пан ас-Сісі «наказав підлеглим закупити необхідні матеріали для виробництва до 40 тис. ракет».

Однак президент Єгипту, «схоже, поклав край плану з виробництва ракет» після візитів до країни офіційних осіб США, зокрема високопосадовців Білого дому та Держдепу наприкінці лютого, а також приїзду голови Пентагону Ллойда Остіна на початку березня. Відповідно до розсекреченої розмови від 8 березня, Абдель Фаттах ас-Сісі, «схоже, підозрював, що за його дискусіями ведеться стеження», і сказав міністру оборони Мохамеду Закі «бути обережним під час обговорення можливих військових запитів інших країн, таких як Росія».

WP стверджує, що пани ас-Сісі та Закі згадували військові контракти з Росією, але не говорили прямо про план з виробництва ракет. Міністр оборони тоді сказав президенту, що поїздка єгипетської делегації до Росії, запланована на 12 або 13 березня для підписання військових контрактів, була відкладена «доки ситуація не проясниться». Це рішення ухвалили після візиту глави Пентагону, зазначає видання. Абдель Фаттах ас-Сісі тоді сказав, що "потрібна обережність, щоб уникнути непотрібних неприємностей для Єгипту", на що міністр оборони відповів, що вони "не вживали жодних заходів" і не підписували жодних контрактів.

Представник МЗС Єгипту не відповів на прохання WP прокоментувати інформацію.

У квітні WP з посиланням на інші розсекречені документи повідомляла, що президент Єгипту розпорядився виготовити до 40 тис. ракет для «таємної відправки Росії», але доручив чиновникам тримати виробництво та постачання в секреті «щоб уникнути проблем із Заходом». Кремль назвав цю публікацію черговою качкою. У Білому домі США говорили, що не бачать ознак постачання Єгипту зброї Росії.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]