Юридичні проблеми Трампа стануть на заваді вдруге поборотися за Білий дім

|
Версия для печатиВерсия для печати

Історія Сполучених Штатів багата на політиків, які вирізнялися екстравагантною, а то й просто безвідповідальною поведінкою. Дональд Трамп, із високим ступенем імовірності, може очолити цей антирейтинг. Про це, зокрема, свідчить безпрецедентна кількість розслідувань, спрямованих проти нього та людей із його найближчого оточення.

Про це йдеться у статті у ZN.UA.

Наразі основні юридичні проблеми Трампа можна розділити на такі категорії:

Перша. Спроби переглянути результати президентських виборів 2020 року. Незважаючи на те, що Трамп був виправданий під час процедури імпічменту попереднім складом сенату, в якому республіканці становили більшість, у липні 2021 року демократи з участю окремих конгресменів від Республіканської партії створили «комітет 6 січня». Він розслідує дії Дональда Трампа з підбурення натовпу його прибічників, які увірвалися до будинку Конгресу, коли там відбувався процес затвердження перемоги Джо Байдена. Під час слухань, організованих комітетом (вони мають продовжитися у вересні), було оприлюднено масу згубних для колишнього президента свідчень. Комітет не має повноважень проводити проти Трампа судове розслідування, але він може передати свої висновки на розгляд міністра юстиції США для початку кримінального провадження. Обвинувачення на адресу Трампа можуть включати перешкоджання підрахунку голосів у Конгресі та спроби незаконно переглянути результати голосування. Відповідальність за обидва злочини передбачає накладення штрафу або ув’язнення. Коментуючи дії Трампа, міністр юстиції США Меррік Гарланд зазначив, що «закон вищий за будь-яку особу».

Сюди ж слід додати кримінальне розслідування, розпочате в штаті Джорджія, яке стосується спроби Дональда Трампа вплинути на голосування, коли він під час телефонної розмови з держсекретарем Джорджії (що, до речі, є республіканцем) наполягав, аби той «переглянув» підсумки голосування у штаті.

Друга. Звинувачення у порушенні податкового та банківського законодавства США до обрання Трампа президентом США. Ці розслідування сконцентровані у Нью-Йорку. Генеральний прокурор штату звинувачує компанію Трампа в незаконному отриманні податкових послаблень і кредитів внаслідок «неправдивої або сумнівної оцінки» своїх активів. Окреме розслідування ділової діяльності компанії Трампа провадить окружна прокуратура Мангеттена. Головний фінансист компанії визнав себе винним у діях з ухилення від сплати податків упродовж 15 років і погодився свідчити проти компанії Трампа на майбутньому судовому процесі. Примітно, що сам Трамп під час допиту в прокуратурі штату Нью-Йорк відмовився давати свідчення, посилаючись на п’яту поправку до конституції США, яка надає громадянину США право відмовитися від давання показань, які можуть призвести до самозвинувачення.

Третя. Можливе порушення правил поводження з таємними документами. Надзвичайного публічного розголосу набув серпневий обшук ФБР у флоридському маєтку Трампа Мар-а-Лаго, під час якого було вилучено багато таємних документів (на додачу до вилучених у січні Адміністрацією Національного архіву США), що зберігалися там незаконно. Обшук проводився в рамках кримінального розслідування мін’юстом США потенційного порушення низки законів, включно з законом про шпигунство, який стосується збирання, передачі або втрати інформації щодо національної оборони, та законів, які стосуються пошкодження й переміщення офіційних документів і знищення, зміни та фальшування документів, що використовуються у федеральних розслідуваннях. Порушення всіх цих законів передбачає покарання у формі ув’язнення. Втім, офіційних звинувачень наразі не висунуто ні проти Трампа, ні проти якоїсь іншої особи.

Четверта. Індивідуальні позови проти Дональда Трампа. Позов журналістки Джилл Керролл, яка стверджує, що стала жертвою сексуального насильства з боку Трампа у 1990-х роках (слухання судової справи призначено на 6 лютого 2023 року). Позови проти Трампа, подані рядом поліцейських, поранених під час штурму Капітолію 6 січня 2020 року. Позов племінниці Трампа, яка звинувачує дядька та його дітей у тому, що вони незаконно позбавили її спадку. Позов колишнього особистого адвоката Дональда Трампа Майкла Коена, який стверджує, що колишній бос знову запроторив його до в’язниці через публікацію викривальних мемуарів. І цей перелік можна було б продовжити.

Трамп оцінює всі ці розслідування як «полювання на відьом» і політичні переслідування, подібні до тих, що зазнають опозиційні лідери в автократичних країнах (ніби забуваючи, що він сам ставиться з великою прихильністю до ряду авторитарних лідерів). Його слова, як завжди, з ентузіазмом вітають активісти Республіканської партії, що вважають колишнього президента жертвою вашингтонських інституцій та захисником дійсно американських цінностей. Таким чином, юридичний тиск, що його зазнає Дональд Трамп, наразі конвертується в посилення його впливу в Республіканській партії, де відбувається мутація партійних принципів відповідно до радикалізації партійного ядра.

Разом з тим, потенційно нагромадження правових проблем може унеможливити висунення Трампом своєї кандидатури на наступних президентських перегонах або серйозно знизити його шанси на перемогу. Показово, що Трамп — усупереч очікуванням — усе ще не заявив про свій намір балотуватися у 2024 році на посаду президента.

Особливе значення матиме висунення проти нього звинувачень кримінального характеру. Це, своєю чергою, залежатиме від вагомості фактів, встановлених під час згаданих розслідувань, які дають підстави вбачати в діях Д.Трампа склад злочину. На останній обставині наголошують практично всі американські експерти-юристи, що коментують його юридичні проблеми, незалежно від власної партійної орієнтації. У правовій державі самого бажання можновладців чи й їхньої «впевненості» недостатньо для встановлення провини політичного опонента. Ця провина має бути доведена політично незаангажованими органами судочинства, навіть коли це стосується політика з негативною репутацією.

Втім, прецеденти притягнення президента США до кримінальної відповідальності відсутні.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]