Жителі Харківської області розповіли про тортури під час російської окупації

|
Версия для печатиВерсия для печати

Газета The New York Times опублікувала розповіді трьох мешканців звільнених районів Харківської області про тортури та зґвалтування мирних жителів російськими військовими. Ось переказ їхніх історій.

Марія, 65 років, місто Балаклія. Працює прибиральницею у школі

Марія — громадянська дружина офіцера ЗСУ, вона кілька місяців ховалась у своєму будинку під Балаклією. Перед тим, як затримати її, російські військові двічі безуспішно обшукували будинок. Вдруге вони розмалювали стіни літерами Z, а також пошкодили машину чоловіка Марії, обстрілявши її та кілька разів ударивши сокирою. Жінка вважає, що розкрити її притулок могли сусіди. За її словами, після звільнення Балаклії вони ставляться до неї вороже. Марія каже, що сусіди вкрали у неї речі та сільськогосподарські інструменти, але сусіди стверджують, що купили їх у російських військових.

Після затримання жінку 40 днів тримали у поліцейській дільниці. За словами Марії, під час допитів її були струмом, загрожували вбивством та зґвалтуванням. Одного разу вона знепритомніла і впала зі стільця, а отямилася від того, що її били ногами по голові. Одним словом, це був жах. Я думала, що не виживу», — каже Марія. Російські військові вимагали від неї сказати, де перебуває чоловік, а також звинувачували жінку у тому, що вона працювала навідницею для ЗСУ.

Марія розповіла, що під час ув'язнення чула, як катують інших бранців. «Чоловіки кричали так, що мені бракує слів, щоб описати це», — каже жінка. За її словами, вона чула, як військові ґвалтували інших жінок: «Якщо вони змушували мене роздягатися до спідньої білизни, можете уявити, що вони робили з дівчатами».

Сергій, 30 років, місто Балаклія, працює на лісозаготівлях

Сергія затримали разом із братом та другом, коли вони гуляли з собакою в лісі поряд з будинком. Чоловіків розділили, побили та почали допитувати про позиції українських військ. «Вони ставили запитання, відповіді на які ми не мали», — каже Сергій.

О третій ночі чоловіків відвели до лісу, змусили викопати яму, а потім імітували розстріл. За словами Сергія, якийсь час він був упевнений, що його брат та друг загинули. Потім чоловіків тримали у підвалі, а за два тижні відпустили без пояснень. 

Сергій Плетинка, 33 роки, селище Шевченкове. Будівельник

Сергія затримували двічі. Його звинувачували в тому, що він нацист, у незаконній торгівлі гуманітарною допомогою та у спробі організувати вбивство начальника місцевої поліції. За словами Плетинки, звинувачували його місцеві жителі, які під час окупації почали працювати на проросійську владу. З одним із них у Сергія був давній конфлікт. 

Чоловік розповідає, що серед ув'язнених, з якими він сидів, був і мер Шевченкового, призначений росіянами. За словами Сергія, його посадили за розтрату. Плетинка каже, що коли ЗСУ звільнили Шевченкове, жителі, які співпрацювали з окупантами, поїхали до Росії — зокрема й мер, з яким він сидів.

Що ще написала The New York Times

Один із українських слідчих, які працюють на звільнених територіях Харківської області, розповів журналістам, що російські військові часто відбирали у мешканців телефони. Багатьох підозрювали, що вони передавали ЗСУ інформацію про розташування російських частин. На головній площі селища Козача Лопань військові прибивали вилучені телефони до дерева.

У селищі Борова слідчі витягли з могили тіло 33-річного зварювальника Сергія Авдєєва, який раніше служив у армії. На тілі Авдєєва виявили 15 кульових отворів, один палець у нього відрізали, з іншого вирвали ніготь.

6 жовтня голова Слідчого управління поліції по Харківській області Сергій Болвінов розповів, що на звільнених територіях регіону було виявлено 534 тіла мирних мешканців.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:01
Меру Ірпеня Олександру Маркушину оголосили підозру за незаконний відпочинок закордоном
20:00
Сирість, сніг з дощем: в Україні вдень у п'ятницю 0-11°С
19:10
"Правоохоронці" умисно розвалили справу про розкрадання корисних копалин у Хорольській громаді зі збитками на 244 млн грн
18:04
Юрій Касьянов: Секретна молодіжна зброя
17:05
Железняк: Чекаємо на День "Великого потужного н***я"
16:01
Віктор Кевлюк: Наступна ціль ворога — Костянтинівка
14:01
Прем’єр Іспанії звинувачує техномільярдерів у свідомому підриві демократії за допомогою соцмереж
13:23
Воїна Гнезділова, який публічно пішов у СЗЧ, звільнено від кримінальної відповідальності
12:17
Покарання за помилки генералів та офіцерів не повинно руйнувати армію - бригадний генерал Сергій Собко єдиний з генералів, хто заступився за колег
11:02
Посадовиця департаменту охорони здоров’я Полтавської ОВА організувала схему ухилення від мобілізації

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]