Адвокатом сбушника, який торгував інформацією, був нинішній замглави ДБР Бабіков

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Минулого тижня Офіс генпрокурора похвалився передачею в суд справи підполковника СБУ, який начебто продавав інформацію про телефонні розмови громадян.

Ми, як то кажуть, прокуратуру за язик не тягнули. Але якщо вже така розмова, то дозволимо собі доповнити цю історію несподіваними подробицями та іменами, зазначає Ірина Салій редактор  видання  «Судовий репортер».

Підозрюваний – старший оперуповноважений в особливо важливих справах Управління контррозвідки Головного управління Служби безпеки України у місті Києві та Київській області.

У 2017-2018 рр. зафіксовано одержання ним на банківську карту близько 30 тис. грн від двох покупців, які вже отримали вироки за угодами про визнання винуватості.

Ось приклади роботи працівника СБУ:

  • «10.07.2017 (точного часу доби не встановлено) виготовив на службовому комп’ютері… офіційний документ – письмовий запит до ВОТЗ № 51/1/3-6286, до якого особисто вніс завідомо неправдиві відомості щодо приналежності номерів мобільних телефонів… зв’язкам об’єкта контррозвідувальної справи № 627 та про службову необхідність на отримання такої інформації»;
  • «26 січня 2018 перебуваючи у приміщенні Головного управління за адресою: м. Київ, провулок Аскольдів, 3-А, особисто повторно надав працівникам ВОТЗ, які не були обізнані з його протиправною діяльністю, попередньо виготовлений та підроблений ним бланк-завдання № 00318011 на проведення оперативно-технічних заходів разом з виготовленою та підробленою за невстановлених досудовим розслідуванням обставин ухвалою слідчого судді Апеляційного суду м. Києва Паленика І.Г. … від 21.12.2017, для їх виконання з метою незаконного проведення зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж за номером мобільного телефону… у результаті чого 05.02.2018 приблизно о 19 год. 45 хв. оперативний співробітник 2 сектору відділу оперативно-технічного забезпечення… яка не була обізнана із злочинними намірами… перебуваючи у приміщенні Головного управління Служби безпеки України у місті Києві та Київській області за адресою: м. Київ, провулок Аскольдів, 3-А, прослухала телефонні розмови номеру мобільного телефону громадянина… чим повторно порушено таємницю телефонних розмов, що передаються засобами зв’язку».

Ниточкою до викриття стало затримання в лютому 2018 чоловіка, який через Telegram пропонував купити в нього пристрої для зчитування електронних кодів сигналізації транспортних засобів, так звані «кодграбери». Згодом з’ясувалося, що цей чоловік купував також інформацію про телефонні з’єднання абонентів – у липні, серпні 2017 і січні 2018. На його електронній пошті знайшлися файли підписані USBU_KIEV.

26 квітня 2018 року між прокурором і обвинуваченим укладено угоду про визнання винуватості.

21 червня 2018 сбушнику повідомлено підозру в порушенні таємниці телефонних розмов і одержанні неправомірної вигоди.

25 липня 2018 року Дарницький суд Києва затвердив угоду про визнання винуватості. Покупець пояснив, що отримував файли з інформацією від «малознайомої людини», щиро каявся. Чоловіку дали 4 роки в’язниці, але звільнили з іспитовим строком на 1 рік.

Другим покупцем виявився арештант Лук’янівського СІЗО, обвинувачений у вбивстві.

Чоловіка взяли під варту ще у березні 2016 року, після того, як у березні 2016 в Дарницькому районі Києва в квартирі виявлено труп жінки, а з помешкання зникли шкатулка з золотими виробами та сейф. Разом з ним обвинувачується ще двоє осіб, один із яких був членом батальйону «Айдар».

Частину файлів в’язень у вересні 2017 придбав в рамках контролю за вчиненням злочину у формі оперативної закупки. У цій справі йому винесли вирок у грудні 2018, затвердивши угоду про визнання винуватості. Чоловіка оштрафували на 34 700 грн.

Більшість осіб, про яких купувалась інформація, виявились непублічними. Хоча у списку є жінка-адвокат, а також деяка Наталія Марчук, чиї ПІБ і дата народження співпадають із даними про колишню прокурорку Дніпропетровської області. Також замовлялася інформація про телефонні з’єднання політтехнолога Дмитра Раімова. Отримані дані арештант пересилав третій особі.

3 квітня 2019 року підозрюваному сбушнику Яремчуку та його захиснику – адвокату Бабікову Олександру Петровичу повідомлено про закінчення досудового розслідування у кримінальному провадженні та надано доступ до матеріалів справи у приміщенні Державного бюро розслідувань.

Сбушник і Бабіков ознайомилися із 13 томами,  із документами в 14 томі на 161 аркуші, які містять гриф «Для службового користування», із документами і доказами з грифом гриф «Цілком таємно» і «Таємно». У вересні 2019 прокурор спробував через суд встановити строк на ознайомлення зі справою, але суддя не погодився, зважаючи на складність справи.

16 жовтня 2019 адвокат Бабіков ознайомився з чорним айфоном «Apple», який був останнім речовим доказом у справі.

Але 28 грудня 2019 право адвоката Бабікова на здійснення адвокатської діяльності зупинене у зв’язку з переходом на державну службу.

17 січня 2020 року Бабікова призначили першим заступником директора Державного бюро розслідувань.

Отож сбушнику довелося знайти нового адвоката на заміну Бабікову. Новому захиснику знадобився час на вивчення справи. Підозрюваний залишався під особистим зобов’язанням.

Тільки у серпні 2020 Офіс ГПУ передав обвинувальний акт до суду.

Наразі відомо, що Печерський суд 26 серпня отримав справу і розподілив її на суддю Бортницьку. Але, зважаючи на темпи роботи Печерського суду, крапку в цій історії, мабуть, буде поставлено не скоро.

До слова, кар’єра адвоката Бабікова тривала 2,5 роки і була епізодом. Значно більше часу з 1996 і до червня 2017 він провів в оганах прокуратури. Причому 2016-2017 рр. Бабіков був начальником управління в Генеральній прокуратурі. Але це, дуже сподіваємося, не стане на заваді об’єктивному і неупередженому розгляду справи в суді.


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]