Аваков публічно демонструє неповагу до Ради: лише 3 рази з 32-х прийшов на профільний комітет за всі роки в МВС

|
Версия для печатиВерсия для печати

За понад 6 років роботи міністром внутрішніх справ Арсен Аваков лише тричі відвідав засідання комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності, хоча запрошували його туди 32 рази.

Про це повідомляє Рух "Чесно" з посиланням на відповідь секретаріату комітету на свій запит.

Як свідчить відповідь секретаріату комітету, Аваков проігнорував 91% запрошень на засідання комітету з питань правоохоронної діяльності.

Протягом каденції Верховної Ради 8-го скликання (2014-2019 роки) Авакова запрошували на засідання профільного комітету 29 разів, однак особисто він був присутнім лише тричі:

- 10 грудня 2014 року (розгляд розслідування викрадення активістів Майдану),

- 13 травня 2015 року (представлення стратегії реформування органів внутрішніх справ),

- 6 лютого 2019 року (розгляд питання підготовки до виборів). 

Від початку роботи Верховної Ради 9-го скликання Авакова на засідання правоохоронного комітету запрошували двічі: 11 грудня 2019 року (результати досудових розслідувань щодо пожеж в Одесі) і 19 лютого 2020 року (розгляд проєкту змін до закону "Про Національну поліцію" щодо виплати одноразової грошової допомоги працівникам міліції).

Секретаріат комітету з питань правоохоронної діяльності зазначив, що на багатьох засіданнях був присутній заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко або інші представники МВС.

Але, наприклад, 16 березня 2016 року від МВС у комітет прийшов лише заступник начальника Головного управління, про що свідчить стенограма.

1 червня комітет із питань правоохоронної діяльності провів позачергове закрите засідання, на якому, зокрема, депутати з’ясовували обставини ймовірного зґвалтування співробітниками Кагарлицького райвідділу поліції, перестрілки у Броварах та низки інших гучних кримінальних правопорушень.

На засідання, зокрема, запросили керівництво Національної поліції України та Державного бюро розслідувань, представників МВС на засідання комітету не запросили.

Зараз головою правоохоронного комітету є Денис Монастирський (фракція "Слуга народу"), колишній помічник Антона Геращенка. 

Довідково: За Конституцією України Кабінет міністрів підконтрольний та підзвітний Верховній Раді (ст. 113), а парламент контролює діяльність уряду (ст. 85). Підзвітність і підконтрольність міністра внутрішніх справ Верховній Раді, зокрема, означають, що він повинен відвідувати засідання комітету з питань правоохоронної діяльності, на які його запрошують.

5 червня Арсена Авакова чекають у Верховній Раді на годині запитань до уряду. 

Водночас, у парламенті почали збір підписів нардепів за проект постанови про відставку Авакова. Станом на 3 червня вже зібрали понад 50 підписів депутатів від фракцій "Голос", "Слуга народу" та представниці "Європейської солідарності" Яни Зінкевич.

Президент Володимир Зеленський 1 червня змінив склад Національної ради з питань антикорупційної політики, зокрема виключив з неї голову правління "Центру протидії корупції" Віталія Шабуніна та включив голову МВС Арсена Авакова, керівника Офісу президента Андрія Єрмака, голову СБУ Івана Баканова та генпрокурорку Ірину Венедіктову.

На цю тему:
 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]