Банда псевдополіцейських два роки грабували підприємців у трьох областях України

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Головним слідчим управлінням Національної поліції за процесуального керівництва Генеральної прокуратури України завершено досудове розслідування в кримінальному провадженні відносно 9 членів озброєної банди. Нападники вчиняли розбої, використовуючи поліцейську форму.

При цьому позбавляли волі потерпілих та застосовували фізичне насильство. Встановлена сума матеріальних збитків – понад 11 мільйонів гривень. Підозрюваним загрожує кримінальна відповідальність відповідно до семи статей Кримінального кодексу України, повідомляє  Департамент комунікації Національної поліції України.

Встановлено, що учасники банди вчиняли розбійні напади на підприємства та людей впродовж 2015-2017 років. Діяли на території Миколаївської, Запорізької та Житомирської областях. Поліцейські встановили причетність учасників банди до шести таких епізодів, зокрема, й напад на ювелірного підприємця.

Наприкінці 2017 року поліцейські затримали нападників під час спроби скоїти розбій. Було встановлено, що до складу банди увійшло 10 чоловіків віком від 30 до 56 років. Організатором став 32-річний раніше не судимий житель Донецької області. Серед інших учасників – троє раніше судимих мешканців Донеччини. Також у складі банди діяв 56-річний мешканець Донецької області – колишній працівник ОВС, який був звільнений за власним бажанням. Більшість з них – вихідці з тимчасово окупованої території України.

У кожному нападі зловмисники застосовували фізичне насильство до потерпілих та погрожували вогнепальною зброєю. Окрім того, розбої супроводжувалися незаконним позбавленням волі потерпілих. Наразі встановлено, що сума завданих матеріальних збитків становить понад 11 мільйонів гривень.

Після затримання дев’ятьох учасників озброєної банди поліція провела санкціоновані обшуки. Під час їх проведення виявлено та вилучено вогнепальну зброю та боєприпаси. Наразі ще один, десятий встановлений учасник банди, знаходиться у розшуку.

Поліцейські здійснювали досудове розслідування у рамках кримінального провадження, відкритого за ознаками правопорушень, передбачених ст. 257 (Бандитизм), ч. 4 ст. 187 (Розбій, спрямований на заволодіння майном у великих чи особливо великих розмірах або вчинений організованою групою, або поєднаний із заподіянням тяжких тілесних ушкоджень) Кримінального кодексу України.

Також було відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 146 (Незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч. 3 ст. 289 (Незаконне заволодіння транспортним засобом), ч. 3 ст. 262 (Викрадення, привласнення, вимагання вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин чи радіоактивних матеріалів або заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживанням службовим становищем) та ч. 1 ст. 14 (Готування до злочину).

Окрім того, підозрюваним загрожує кримінальна відповідальність за незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами згідно із ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України.

Головне слідче управління Національної поліції України закінчило досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні. Обвинувальний акт скеровано до суду.

Нагадаємо, раніше Голова Нацполіції Сергій Князєв повідомив, що на Запоріжжі затримано групу «фейкових» поліцейських, які скоювали розбійні напади. Також по цій справі було проведено близько 30 обшуків.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]