Bellingcat розслідує зраду при операції захоплення "вагнерівців"

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Група розслідувачів Bellingcat займається розслідуванням справи щодо нібито зриву масштабної операції українських спецслужб із затримання так званих "вагнерівців".

Про це в інтерв'ю   Олесі Бацман повідомив один з розслідувачівгрупи Крісто Грозєв, повідомляє BBC.

Саме Bellingcat у співпраці з іншими виданнями нещодавно зробила сенсаційне розслідування про причетність до замаху на російського опозиціонера Олексія Навального російських спецслужб. 

"Зараз працюємо над одним документальним фільмом, а не лише розслідуванням з приводу дуже цікавої історії, яку зробила українська розвідка, - розповів він. - Ми побачили, як хороша частина вашої військової розвідки разом з хорошою частиною СБУ придумали план, як обдурити, розіграти ГРУ, ФСБ (російські спецслужби ред.) та вагнерівців".

На його думку, саме метод українських спецслужб використав Навальний, коли в телефонній розмові змусив ймовірного ФСБ-шника зізнатись у злочині проти політика.

"Це все було продумано геніально", - заявив Грозєв, зазначивши, що був здивований, коли українська влада публічно заявила, що не має відношення до цієї операції.

"Я ніколи не бачив ситуацію, щоб був хороший проєкт, який зробив з російських спецслужб посміховисько, клоунів, а потім держава відмовилася від цього виграшу. Це було дуже дивно", - підкреслив розслідувач.

Також журналістка спитала, чи взявся б Bellingcat за розслідування вбивств на Майдані під час протестів 2014 року, адже імена винних досі невідомі.

У відповідь Грозєв зазначив, що для цього потрібна допомога українських журналістів, щоб швидше розібратись в структурі ухвалення рішень в силових структурах України.

"Краще, щоб хтось нам допомагав, але так, ми готові цим зайнятись", - заявив журналіст.

Справа "вагнерівців"

Наприкінці липня в Білорусі затримали понад тридцять членів російської приватної військової компанії Вагнера. 14 серпня їх видали Росії.

За кілька днів журналіст Юрій Бутусов у соцмережах повідомив, що насправді поява "вагнерівців" у Білорусі була частиною масштабної спецоперації українських спецслужб.

Начебто українська розвідка та СБУ виманила воєнних злочинців, які брали участь в бойових діях на Донбасі, аби затримати їх у Києві під час перельоту до Стамбула.

Але, за його інформацією, як тільки спецслужби доповіли про операцію в Офіс президента, справу спершу поставили на паузу, а потім раптово чоловіків затримала білоруська влада.

Бутусов звинуватив оточення президента в зриві операції та навіть в зливі інформації російським спецслужбам.

Українська влада ці звинувачення категорично заперечила, наполягаючи, що Україна взагалі не має відношення до появи "вагнерівців" в Білорусі.

 

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

15:22
У Кропивницькому голова ВЛК, який продавав «білі квитки» ухилянтам за ціною від 2 до 10 тисяч доларів США
14:13
З російського полону повернулись ще 49 українців, серед них - захисниці «Азовсталі»
13:48
"Слуги народу" хочуть обкласти податком всі міжнародні посилки
12:46
ДБР повідомило про підозру в ухиленні від сплати податків колишньому нардепу «Партії регіонів»
11:30
Росія скупила Кіпр: острів став ключовим плацдармом для російського впливу в ЄС
10:31
ВООЗ: збитки енергетичній системі України значно підвищують ризики в галузі охорони здоров'я
09:17
"Слуга народу" Куницький у центрі Києва вдарив людину
08:15
Рашисти поцілили ракетою у корабель з зерном у морській економічній зоні члена НАТО
20:51
13 вересня в Україні майже скрізь пройдуть короткочасні дощі, до +30° тепла
19:53
МЗС України оголосило демарш монгольській стороні в звʼязку з теплим прийомом російського фюрера

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]