"Департамент війни" залишився в управлінні проросійського політика Медведчука

|
Версия для печатиВерсия для печати

Напередодні другої річниці трагедії авіакатастрофи літака авіакомпанії МАУ рейсу PS 752 в Офісі генпрокурора відбулася зустріч із родичами загиблих громадян України. Інформував і по суті вів збори заступник Генерального прокурора Максим Якубовський — екс-юрист проросійського політика Віктора Медведчука.

 

Фактично ця подія засвідчила, що “департаментом війни” управляє не Генеральний прокурор Ірина Венедиктова, а саме скандально відомий Якубовський. Інформацію про проведену зустріч опублікував Офіс генпрокурора, зазначає ZN.ua.

Заступник Генпрокурора повідомив присутнім, що, на жаль, іранська сторона знову порушила досягнуті домовленості під час третього раунду міждержавних переговорів, що відбувся в червні 2021 року. Так, не виконана обіцянка надати можливість ознайомитись українським прокурорам із матеріалами іранської кримінальної справи, яку вже відправили до суду.

“Ретельно приховуються імена та посади обвинувачених осіб та дії, що інкримінуються кожному з них. Втім, я хочу запевнити, що ми рухаємось уперед у нашому кримінальному провадженні. І ми не єдині у цій боротьбі за справедливість. Канада, Великобританія та Швеція є надійними нашими партнерами як у міжурядовому процесі, так і у кримінальному блоці питань”, — зазначив Максим Якубовський.

Свого часу правозахисники просили Венедиктову повернути управління департаментом нагляду за кримінальними справами у злочинах, скоєних за умов збройного конфлікту Гондюзу Мамедову. Звернення було пов'язане з побоюванням, що цей напрямок перейде "під крило" заступника із серйозно заплямленим минулим. Тоді Венедиктова, як виявилося формально, передала ці повноваження собі.

Нагадаємо, що 29 червня генпрокурор Ірина Венедиктова підписала наказ та вивела «департамент війни» з підпорядкування Мамедова. Його спочатку передали у підпорядкування заступнику Максиму Якубовському, який раніше був юристом проросійського політика Віктора Медведчука. Але Якубовський очолював департамент менше доби — після скандалу Венедиктова передала ці повноваження самій собі.

Низка правозахисних та громадських організацій свого часу зверталася до посольств, щоб дипломати рекомендували Венедиктовій повернути Мамедову «департамент війни». Вони також просили президента забезпечити незалежність департаменту, який генпрокурор забрала у Мамедова.

Діяльність департаменту під керівництвом Мамедова була чи не єдиним напрямком роботи Офісу генпрокурора, який справді показував ефективні результати. А зміни без жодного пояснення можуть свідчити про приховану політику припинення роботи.

«Аргумент»


В тему: 


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

08:00
Ворог має на фронті значне просування та захопив кілька сел
01:01
Президент призначив командира 93-ї бригади Палісу заступником керівника ОП
20:04
Начебто українська влада домовилася з російським олігархом Фрідманом: суд зняв арешт з акцій "Київстару". Чому саме - українцям, що гинуть в окопах, знати не потрібно
20:03
Фобія Зеленського щодо підвищення податків обійшлося держбюджету у 14 мільярдів
20:00
На вихідних в Україні сухо, вдень від 1° морозу до 4° тепла
19:15
День апостола Андрія Первозванного святкує завтра Україна
18:14
Касьянов: Про зрив мобілізації владою та аналогію із сьогоденням
17:08
Інтернет-безпека: як захистити свої персональні дані від шахраїв на гральних майданчиках
16:04
Московська церква продовжує знущатися над українцями в Україні
14:05
Бутусов розповів про бандитські "розборки" з трупом в столичному готелі: стрімко повертаються жахливі 90-ті, бандити наближені до влади

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]