Голова ВСУ заявила, що суддів не можна перевіряти занадто часто

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Голова Верховного Суду Валентина Данішевська заявила, що не можна часто перевіряти суддів на доброчесність, адже тоді вони стають залежними від того, хто їх перевіряє.

Про це вона заявила в етері програми «Мокрик По Живому» на hromadske.

Зокрема, на думку Данішевської, перевіряти суддів-членів Вищої ради правосуддя (ВРП) не треба, оскільки вони раніше вже проходили перевірку.

«Перевірка на доброчесність — це перевірка людини, а не посади. Якщо суддя, наприклад, пройшов кваліфікаційне оцінювання як суддя апеляційної інстанції, потім він кандидував до Верховного Суду, знову пройшов перевірку, і потім як найкращого свого представника судова влада делегувала його для того, щоб він 4 роки попрацював у ВРП, то які підстави цю людину знову перевіряти?», — сказала вона.

Вона додала, що аби суддя був незалежним, його можуть перевіряти тільки відповідні органи в тому разі, якщо він вчинить правопорушення.

За її словами, коли у 2016 році після Революції гідності всі органи були перезавантажені, тож судова влада теж підпала під цей процес, «хоча ніде у світі так не робиться».

«Але всі наголошували, що це одноразова процедура. Суддя ніколи не буде незалежним, якщо тою мірою, якою будуть змінюватися комісії, їх всі будуть перевіряти на свій смак. [...] Критерії доброчесності які? Критерії правопорушень є, а доброчесності — немає», — зазначила Данішевська.

«Аргумент»


В тему:

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]