ГПУ двічі закривала справу щодо Пашинського, — Труба

|
Версия для печатиВерсия для печати

Генеральна прокуратура України двічі закривала справу щодо колишнього народного депутата Сергія Пашинського, який 31 грудня 2016 року під час конфлікту на дорозі вистрілив у чоловіка.

Про це 9 жовтня заявив директор Державного бюро розслідування Роман Труба, передає Громадське.

«Провадження двічі закривалося і двічі воно закривалося працівниками Генеральної прокуратури», — сказав він.

За його словам, ГПУ забрала справу Пашинського і не розслідувала дій нардепа як такі, що спричинили іншій особі тяжкі тілесні ушкодження, а Пашинський навіть не залучався до слідчого експерименту.

«Здавалось би, нічого складно, якби не фактор народного депутата, який виявився ключовим протягом 2,5 років розслідування цих подій», — зазначив Труба.

Труба зазначив, що ДБР розслідує саме те провадження, яке було зареєстровано 31 грудня 2016 року: тоді на дорозі стався конфлікт між громадянином, який штовхав авто і Пашинським, який був в іншому авто. У результаті конфлікту, громадянин отримав тяжкі тілесні ушкодження, його було поранено в ногу. Народному депутату було спричинено легкі тілесні ушкодження.

«Ця справа резонансна не тому, що там є прізвище відомого народного депутата, а тому, що народний депутат стріляв в людину, яка протягом 2,5 років не була визнана навіть потерпілою. Захист прав людини є нашим основним пріоритетом», — додав Труба.

7 жовтня 2019-го колишнього народного депутата від «Народного фронту» Сергія Пашинського взяли під варту на два місяці, до 4 грудня без права внесення застави. Водночас адвокат Пашинського заявив, що прокурор не надав нових доказів у справі про стрілянину і додав, що подаватиме апеляцію.

Пашинського підозрюють у заподіянні тілесних ушкоджень, Труба зазначив, що йому може загрожувати від 5 до 8 років позбавлення волі.

Йдеться про інцидент зі стріляниною, що стався в грудні 2016 року в одному з сіл Київської області — тодішній депутат прострелив ногу чоловіку, який начебто намагався напасти на депутата зі скляною пляшкою.

Згодом Пашинський змінив свідчення і підтвердив, що стріляв стоячи, хоча до цього говорив на допиті, що стріляв після того, як його повалили на землю.

У серпні 2017-го ГПУ закрила справу, але згодом її поновили.


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]