Гуртожиток на Київщині, де зафіксовано спалах COVID-19, - в оточенні нацгвардійців

|
Версия для печатиВерсия для печати

Майже сотня мешканців гуртожитку у Вишневому в Київській області опинилися в осередку Covid-19. За результатами перевірки у 78 мешканців, з них - 16 дітей, гуртожитку у м. Вишневе Київської області підтверджено випадки коронавірусної хвороби.

Про це повідомляє Україна молода.

Будівлю оточила Нацгвардія і Нацполіція, мешканці будинку повністю ізольовані, відвідувачів не допускають всередину. Поряд з гуртожитком розгорнули медпункт, де усіх, хто там живе, тестують по-одному. Місцеві не тільки налякані, а й обурені.

Для людей ввели так званий “особливий режим пересування”. За законом, просто зачинити їх вдома, принаймні, поки не підтвердиться діагноз, не можна. Людям наполегливо рекомендують залишатися у гуртожитку. Але сидіти під замком хочуть не всі.

Поліцейські, місцева влада та волонтери організовують доставку продуктів, ліків і засобів особистої гігієни.
Гуртожиток знаходиться в приватній власності. За попередніми даними, там проживає більше 300 осіб.

"Станом на 08:00 23 квітня 2020 року Державна установа "Київський обласний лабораторний центр МОЗ України" завершила ПЛР-тестування мешканців гуртожитку м. Вишневе (вул. Освіти, 5)", - йдеться у повідомленні пресслужби Київської облдержадміністрації у Facebook. Як зазначається, всього було перевірено 224 зразки біологічного матеріалу.

 

"Підтверджено випадки коронавірусної хвороби (COVID-19) – 78. З них діти до 17 років – 16. Серед захворілих працівників гуртожитку – 2. 3 пацієнти перебувають у лікарні. Решта – на самоізоляції за місцем проживання", - повідомили в КОДА.

Також було обстежено чотирьох працівників поліції та медсестру. Результати негативні.

 

Місцева активістка Людмила Мартиненко розповідає, що про першу смерть від коронавірусу в гуртожитку було відомо ще 14 квітня – померла жінка 48 років.

 

“Тільки сьогодні (22 квітня - ред.) почали проводити дезінфекцію гуртожитку, а це потрібно було зробити ще 14 квітня, а можливо, й раніше, бо про першу підозру інфікування в гуртожитку було відомо 10 квітня”, – говорить Мартиненко.

 

 

Вона додає, що епідеміологи окремо в гуртожитку не працювали – приїздили тільки карети екстреної допомоги, які забрали двох людей в інфекційну лікарню в сусідній Боярці. Пізніше з 17 квітня в гуртожитку почали цілодобово чергувати медсестри, яких направили сюди з дитячих садочків – вони лише міряли температуру мешканцям гуртожитку.

 

“Уявіть, що в гуртожитку, де 14 квітня померла жінка, з 17 квітня просто міряють температуру. А коли 18 квітня помирає ще й чоловік, далі знову ж таки просто продовжують міряти температуру і жодних інших заходів не застосовують”, – обурюється активістка.

 

Тільки коли мешканці гуртожитку здійняли скандал через бездіяльність влади, туди направили медиків для проведення ПЛР-тестування.

 

Із розмов з активістами та з обговорень у соцмережі, напрошується висновок, що реакція на спалах відповідальними органами була, м’яко кажучи, запізнілою. Це фактично визнав у коментарі ТСН керівник обласного департаменту охорони здоров’я Максим Іонов. Він лише зазначив, що оскільки з такою ситуацією область зіткнулася вперше, то “важко прийняти одразу всі алгоритми, які заплановані із запобігання таких ситуацій”.

 

 

Тільки учора була опублікована більш розширена інформація на сайті адміністрації про кількість проведених тестів та лабораторно підтверджених випадків. У цьому ж повідомленні т.в.о. голови Київської облдержадміністрації Василь Володін заявив, що налагоджено контакт між мешканцями гуртожитку, міською лікарнею, службою екстреної допомоги та Києво-Святошинською районною лікарнею, де додатково вивільнили відділення на 65 місць для прийому хворих на коронавірус з гуртожитку.

 

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]